«Підтримуємо підприємництво – розбудовуємо громаду»

Днями на таку тему відбулася конференція, під час якої обговорили діяльність Вишнівецької об’єднаної територіальної громади, що діє на Збаражчині. У заході, який провели за підтримки фонду «Східна Європа» та Програми USAID  ЛЕВ «Лідерство в економічному врядуванні»  у рамках проекту «Об’єднані територіальні громади – осередки розвитку малого підприємництва у сільській місцевості», взяв участь і голова ради підприємців при ОДА Володимир Гевко.

Голова громадської організації  «Центр регіонального розвитку та права», керівник проекту  Лариса Римар  презентувала  дослідження «Оцінка ділового клімату в Україні: Тернопільська область».

Юрист, експерт проекту Ольга Мазаєва вела мову про пріоритетні заходи стимулювання розвитку підприємництва на місцевому рівні на прикладі Вишнівецької об’єднаної територіальної громади.

Безпосередньо про досвід співпраці місцевої влади та бізнесу інформували заступник Вишнівецького селищного голови Юлія Цимбалюк та приватний підприємець, голова Ради підприємців при Вишнівецькій селищній раді Михайло Борсук. За їх словами, створення рад підприємців на місцях дуже скоро дасть результати. Адже саме створення сприятливого клімату в ОТГ дасть можливість розвиватися певним територіям. Йдеться, передусім, про створення нових робочих місць або узаконення діяльності тих дрібних  підприємців, які вже працюють на місцях.

Отже, буде змога офіційно працевлаштувати людей. До слова, за дослідженнями, проведеними у тій же територіальній об’єднаній громаді, кожен четвертий мешканець – безробітний. Також громада отримає додаткові податки та збори, як і держава загалом.

На Вишнівеччині дрібні підприємці планують створити пасічний кооператив, де будуть утримувати бджіл, виготовляти та реалізовувати, у тому числі й за кордон, сертифіковану продукцію бджільництва.

Також місцеві підприємці хотіли б відродити овочево-фруктову справу.

Було наголошено і на тому, що бізнес, який діє чи діятиме на території об’єднаної територіальної громади,  має змогу у перспективі зайнятися розвитком туристичної інфраструктури, адже тут є приваблива туристична родзинка – Вишнівецький замок. Отже, є потреба у розвитку готельного, ресторанного бізнесу, у виготовленні туристичних сувенірів тощо. Влада громади готова сприяти розвитку місцевого підприємництва, співпрацювати  і підтримувати кожного, хто хоче чесно трудитися задля розвитку об’єднаної територіальної громади.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*