Повідомити новину

Поширити:

Робоча група, яку створили при Генпрокуратурі, працюватиме таємно протягом шести місяців, після чого оприлюднить свої висновки. Метою перевірки є притягнення до відповідальності недоброчесних прокурорів.
«Визначено сім критеріїв, за якими здійснюватимуть перевірку прокурорів: не вчиняв дій, що ганьблять звання прокурора; своєчасно задекларував майно; рівень його життя відповідає задекларованому майну й доходам; не вчиняв корупційного правопорушення; не здійснював незаконного втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи суддів; сумлінно виконував обов’язки та дотримувався присяги; не є об’єктом заборон, передбачених законом «Про очищення влади», – розповів представник робочої групи, громадський активіст, учасник АТО Володимир Малишевський.
Перевірити анкету доброчесності можна буде упродовж шести місяців. Якщо за цей час ми не знайдемо нічого протизаконного, автоматично прокурора вважають таким, що пройшов таємну перевірку. Якщо якісь факти будуть виявленні через півроку з часу заповнення анкети, то вони вже не матимуть значення.
«Фактично за чотири з половиною місяці представникам робочої групи при ГПУ необхідно виявити, встановити і подати відповідну інформацію щодо здійснення таємної перевірки відносно тих прокурорів, до яких у суспільства виникають запитання, які своїми діями або бездіяльністю викликали суспільний резонанс, – зазначив Володимир Малишевський. – Наразі в Україні проводиться 51 таємна перевірка, з них дві скарги були повернуті, в Тернопільській області перевірки ще не проводили».
Жителі області, які мають факти, що прокурори не є доброчесними, тобто порушили один або більше пунктів із анкети доброчесності, наведені вище, можуть подавати їх на сайт Генеральної прокуратури України або повідомляти безпосередньо Володимиру Малишевському на електронну скриньку: ternopilpdp@gmail.com
Наталя ЛУКІВ