Повідомити новину

Поширити:

Підгородне, Біла, Острів, Почапинці… і ціла низка інших суб’єктів об’єднання після кількарічної «сплячки» знову розпочали “парад суверенітетів”. Кожен прагне стати адміністративним центром і висуває нікому незрозумілі пропозиції про приєднання. Нерідко пропонуються рішення, які апріорі є нереальними.
Перше. Реформа не може проводиться хаотично. Вона має логічну послідовність, повинна відповідати Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” та Методиці формування спроможних територіальних громад.
Друге. Недостатньо заявити про те, що ми – столиця (адміністративний центр). Треба мати державу, або, бодай, територію, і населення, яке визнає вас столицею.
Третє. Створення ОТГ повинно відбуватися згідно з Перспективним планом формування територій громад, який розробляє ОДА, схвалює облрада і затверджує Кабінет Міністрів України. Об’єднання, яке відбулося поза Перспективним планом, може бути об’єднанням, оскільки відповідає принципу добровільності, але у підсумку не має жодної преференції. Ні прямих міжбюджетних стосунків, ні ПДФО, ні державної субвенції на розвиток інфраструктури і ще багато чого іншого. Це буде просто велика сільська рада, але аж ніяк не ОТГ. А відтак – для чого  об’єднання, яке не змінить життя людей на краще?
І четверте. Зміни до названого вище Закону дають можливість спрощено приєднуватися до міст обласного значення.
Куди увійдуть сільські ради, які уже втратили три роки і величезні суми державних преференцій, сказати важко. Вони уже три роки сидять на пероні з валізами, а потяг пішов… Хоча кожна з них уявляє себе столицею. І Глубичок, і Біла, і Почапинці, і Підгородне, і Настасів, і Острів… Тим часом інші без галасу і метушні створюють об’єднані громади і успішно газдують.
З питань, які стосуються реформи децентралізації, можете звертатися до Центру розвитку місцевого самоврядування. Ми спробуємо допомогти  усім, хто шукає відповіді і не хоче блукати манівцями. Час ще є, але й він збігає невблаганно…
І останнє. Приємно, що така дискусія розпочалася. Це є важливим елементом формування відкритого громадянського суспільства.
Віктор ЛИТВИНЧУК,
директор Тернопільського центру розвитку місцевого самоврядування