Папа Римський коронує копію чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої

Святійший Отець Франциск, Папа Римський, благословить корони, що будуть почеплені на копію чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої під час урочистої Літургії, що відбудеться 15 жовтня на площі святого Петра у Римі, повідомляють у Тернопільсько-Зборівській архієпархії УГКЦ.

Літургія у Ватикані відбудеться з нагоди канонізації чотирьох мучеників та чотирьох святих, а коронація ікони з Тернопільщини стане знаком чергового визнання та потвердження її чудодійної сили. Варто зазначити, що коронація власне Зарваницької ікони відбулася 150 років тому. Тоді це дійство звершив Святійший Отець Пій IX.

Зважаючи на цю визначну подію, що відбудеться у Ватикані за кілька днів, Зарваницьку ікону (копію), що вже прославилася чудами, протягом кількох місяців відновлювали у Червонограді. В 1922 році її написав знаний у наших краях митець Петро Холодний. За радянської влади, у часи підпілля УГКЦ, її зберігали у приватному помешканні в с. Зарваниця. За ці роки святиня дуже зруйнувалася. Тож після цьогорічної Всеукраїнської прощі в Зарваниці ікону реставрували.

Довідка: Зарваниця є одним із найдавніших чудотворних місць України. Її історія починається з 1240 року. Згідно з переказами, монах із Києва, рятуючись від навали хана Батия, втікаючи на Західну Україну, заснув, виснажений, на березі Стрипи. Уві сні до нього прийшла Матір Божа. Прокинувшись, він побачив перед собою ікону Божої Матері з Ісусом, яка височіла над джерелом. Чернець, помолившись, обмив свої рани джерельною водою і… вмить одужав. А місце, де «зарвав його сон», назвали Зарваницею. Згодом біля джерела збудували дерев’яну капличку, в якій зберігалася чудотворна ікона. Нині на її місці стоїть каплиця Об’явлення Матері Божої.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*