ОТГ отримають фінансування на будівництво сільських амбулаторій європейського зразка

 

Розвиток сімейної медицини, будівництво сучасних амбулаторій, необхідність зменшення коефіцієнта співфінансування з місцевих бюджетів – ці та інші актуальні питання реформування медичної сфери обговорили на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості». Захід відбувся у Києві у відкритому офісі партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» для голів ОТГ, представників медичної галузі, представників партії з десяти областей України.

Народний депутат України, член підкомітету Верховної Ради з питань контролю реалізації медичної реформи Сергій Березенко зазначив, що на сьогодні в Україні є 4 тисячі амбулаторій і 12 тисяч 700 ФАПів.

«Лише у 28% цих закладів є водозабезпечення, у 18% – санвузли. Забезпечення необхідним лікарським обладнанням – на рівні 20%, автотранспорт є тільки у 17%. Тобто, із 4 тисяч амбулаторій реально функціонуючими можна вважати близько 25%, решта амбулаторій потребує тотальної реновації», – зазначив Сергій Березенко і наголосив на необхідності будувати нові сучасні амбулаторії.

У конференції взяли участь очільники об’єднаних територіальних громад Тернопільщини.

«На зустрічі було зазначено, що цього року в Україні заплановано будівництво нових амбулаторій у селах, де ці медзаклади у зруйнованому або у напівзруйнованому стані. Усі амбулаторії, будівництво яких профінансує держава, будуть сучасними, європейськими закладами затвердженого зразка. Передбачається зведення двох видів амбулаторій – з житлом для лікаря і без житла. Вартість проекту – від 3 до 5 мільйонів.

На конференції обговорювали також питання необхідності зменшення частки фінансування будівництва амбулаторій, що припадає на органи місцевого самоврядування – міські, селищні, сільські ради. Не всі громади спроможні надавати співфінансування у розмірі 20%.  Тому порушено питання про зменшення цього коефіцієнту до 5%. Це, звичайно, полегшить для громад втілення цього проекту», – каже голова Зборівської міської ОТГ Руслан Максимів.

Збудувати нову амбулаторію європейського зразка має намір Хоростківська міська ОТГ.

«У нашій громаді є 4 амбулаторії і 6 ФАПів. У селі Перемилів хочемо збудувати нову амбулаторію. Звісно, для цього потрібно підготувати проект і вжити низку заходів. На конференції усім учасникам надали інформацію щодо 9 кроків імплементації проекта медичної реформи для сільської місцевості. Потрібно підібрати ділянку для нової амбулаторії, погодити проект, визначити джерела фінансування, підібрати оснащення, провести процедуру закупівлі, налагодити роботу з постачальниками, вирішити кадрові питання, впровадити систему електронної медицини, освоїти роботу в системі телемедицини. Тобто, для втілення проекту потрібно здійснити комплексні роботи, що ми і плануємо зробити», – каже голова Хоростківської міської ОТГ Степан Гладун.

На конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості» обговорили також інші питання. З 1 липня почне діяти механізм фінансування лікарів за новим принципом через Національну службу здоров’я. За словами радника МОЗ Олексія Яременка, в міністерстві очікують, що до кінця 2018 року декларації з лікарями підпишуть близько 50% громадян України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*