Починаючи з 2016 року, українці та іноземні гості можуть скористатися доволі таки прогресивною опцією шлюб за добу у Львові в міжнародному аеропорті імені Данила Галицького, Шевченківському Гаю та на стадіоні «Арена Львів».
Здавалося одружитися за добу, мало би бути просто, подати копії документів в РАЦС і розписатися за 24 години.
Так, і це дійсно так, але, нажаль, лише для громадян України. Для майбутніх сімей, де одним із подружжя є іноземець, процедура реєстрації шлюбу є складнішою. Вимагається багато перекладати, нотаріально посвідчувати, та, банально, чекати і чекати відповіді…
Які ж документи потрібно зібрати?

  1. Паспорти подружжя (де паспорт іноземця повинен бути належно перекладений та нотаріально посвідчений);
  2. Якщо іноземець був раніше одруженим, потрібно подати офіційне підтвердження де передбачено що шлюб припинено (його потрібно легалізувати або проставити апостиль та нотаріально посвідчити переклад на українську мову);
  3. Квитанція про оплату послуг РАЦСу (попередньо слід зареєструвати в канцелярії).

З усіма вказаними документами потрібно особисто прийти в головний відділ РАЦС у Львівській області (що знаходиться у м. Львові, вул. Дорошенка, 23)та подати їх начальнику відділення. Після того, направляється запит в міграційну службу для ретельної перевірки законності перебування іноземця в Україні. Така процедура може тривати до 2 тижнів.
Коли Ви отримаєте весь пакет документів потрібно звернутися до представників установ які здійснюють реєстрацію, укласти угоду та оплатити послугу. Фінальною юридичною дією буде церемонія розпису та оформлення свідоцтв.
Для того щоб уникнути марнування дорогоцінного часу та спокійно готуватися до незабутнього дня весілля, необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованих юристів.
Юристиподбають про всінеобхіднідокументи для іноземця та прискорятьотриманнявідповідівідміграційноїслужби в день реєстрації.
Крім того, правознавці допоможуть уникнути «бюрократичних несподіванок» та зареєструвати шлюб за добу у Львові у найкоротші строки.
Також, варто не забувати, що зареєстрований шлюб надає право іноземному гостю отримати тимчасову посвідку на проживання, а згодом, після спливу двох років від дня одруження можна заявлятися на отримання посвідки на постійне проживання.