Обласна рада візьме участь у реконструкції «Народного дому», у якому розміщений Борщівський краєзнавчий музей

SONY DSC

У цьому запевнив керівників району та колектив музею голова обласної ради Віктор Овчарук під час перебування у Борщеві.

Борщівський обласний  комунальний краєзнавчий музей славиться своїми фондами. Його експозиція розміщена в залах колишнього «Народного дому» українського товариства, що розташований у центрі міста.  Заснований він у 1908 році за пропозицією Михайла Грушевського та адвоката Михайла Дорундяка. Архітектурний проект будинку належить галицькому архітектору Василю Нагірному. Виглядає будівля дуже цікаво – дві вежі з куполами. Музей був будинком розвитку української культури та самобутності. Михайло Грушевський особисто контролював будівництво будинку, здійснюючи часті візити в Борщів. Він також був почесним представником “Народного дому”. Зараз музей є також центральним місцем розвитку культури міста. Також у ньому розташовується окрім краєзнавчого музею і музей Тараса Григоровича Шевченка з картинною галереєю, який є першим музеєм, створеним в Західних областях України. На виставці в музеї представлені відомі борщівські вишиванки, історія міста з рідкісними документами, а також народні музичні інструменти. Будівля музею впізнається і примітна серед інших, тому знайти його в Борщеві не складно.

1

Разом з тим старовинний будинок потребує реконструкції та ремонту. На умовах співфінансування місцева громада та районна влада виділили вже значні кошти та виготовила відповідну документацію для перекриття покрівлі. Проте у зв’язку з тим, що будинок прикрашають куполи, цього виявилось замало. Перебуваючи у Борщеві та оглядаючи музей, Віктор Овчарук повідомив, що обласна рада розгляне можливість долучитися до фінансування ремонтних робіт та виділить кошти на реконструкцію покрівлі з урахуванням куполів.

«Збереження архітектурних та культурних пам’яток та пропагування природного та історичного багатства краю – пріоритетні для обласної ради напрямки розвитку соціально-економічного та культурного життя Тернопілля. Ми вже чимало зробили для відновлення палацу Бадені в Коропці, докладемо свою лепту і до реконструкції «Народного дому» у Борщеві. А ще обов’язково долучимось до осучаснення експозицій, використання новітніх технологій для росту привабливості музею у відвідувачів», – сказав очільник області.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*