Новини філателії: Плебанівка – на марці Європи

 

Поштове відомство України анансувало вихід у світ найближчим часом двох марок за програмою «Європа». Цього року темою спільного випуску  країн Європи є мости. Вперше у цій прогамі представлено тернопільський сюжет, а саме «Віадук, с. Плебанівка». На іншій – буде зображення «Мосту Чотирьох Євангелістів», що у Закарпатті. Тираж кожної марки – 130 тисяч примірників. Новий номінал марки «W» (дорівнює 1,5 дол. США) – для пересилання простого листа до іноземних держав наземним транспортом масою 50 г. Художник і. Медведовська.

Погашення Конвертів Першого дня цих філателістичних видань відбудеться у Києві, Тернополі й Ужгороді.

Віадук на околиці села Плебанівка, що на Теребовлянщині, збудований у 1896 році за часів Австро-Угорщини.  Ця своєрідна перлина архітектури має 9 арок, зведених із місцевого каменю сірого відтінку. Головна її роль – подолання перешкод на місцевості залізницею. Аркова технологія збільшує термін служби моста, його надійність і довговічність.

Цікаво, що подібна споруда існує у шотландському селі Гленфіннан. Вона стала відомою завдяки фільму «Гаррі Поттер», головні герої якого їдуть на навчання до Гогвортсу.

Подоружуймо і ми! Тоді зможемо побачити і чудовий, дивовижний краєвид, який відкривається з висоти Плебаніського віадука.

«Життя – це кохання»

Під такою назвою цього року побачить світ серія із чотирьох марок, один із сюжетів якої презентуватиме роботу нашої землячки Олесі Гудими. Свій непересічний талант пані Олеся поєднує нині із вихованням чотирьох дітей і високим мистецтвом живопису. У її малярських роботах – подих кількох мистецьких напрямків: імпресіонізму, експресіонізму, магічного реалізму і навіть абстракціонізму. Із кращими роботами Олесі Гудими тернополяни мають змогу ознайомитися на виставці її картин у обласному  художньому музеї.

Цікаво, що вона є другим тернопільським художником після Івана Марчука, чиї роботи зображені на поштових мініатюрах України.

А наступного року – Агнон

Поштове відомство нашої держави оприлюднило тематичний план випуску філателістичної продукції на наступний рік. Марки і поштові блоки будуть на будь-який смак. Мініатюри присвячені історичним подіям, зокрема 100- річчю з часу проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР в єдину соборну Україну, а також збройним формуванням доби Української революції 1917-1921 рр. Окремий блок розповість про українських шістдесятників. З ініціативи бережанського філателіста Олега Поливка серія «Українські храми за кордоном» поповниться маркою із зображенням собору Святої Софії в Римі. Пам’ятаємо, що фундатором цього величного храму став Блаженнійший Йосиф Сліпий, уродженець Тернопілля. Релігійна тематика буде продовжена випуском, що міститиме зображення чудотворних ікон України.

Любителі футболу матимуть змогу придбати марку із портретом видатного тренера київського «Динамо» Валерія Лобановського, а меломани отримають візитівку найвідомішого вітчизняного рок-гурту «Океан Ельзи».

Ще одного нашого земляка, уродженця Бучача, прозаїка Шмуеля Йосефа Агнона, побачимо на марці серії «Лауреати Нобелівської премії».

За програмою «Європа» «Укрпошта» двома марками та двома блоками представить національних птахів.

Тож із нетерпінням чекатимемо на нові випуски поштового відомства нашої держави.

Адже марка – це візитівка України!

Юрій КОВАЛЬКОВ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*