Повідомити новину

Поширити:

Чудотворна ікона Лику Христового прибула на Тернопільщину – 12 лютого, її зустрічали у Зарваниці.

Образ Спасителя зображений в чудесний нерукотворний спосіб. Науковці розглядають ікону як одне із найдавніших зображень лику Христа, що дійшли до наших днів. Оригінал Святині зберігається в особистій захристії Папи Римського у Ватикані. Процес передачі та транспортування Мандиліону вимагає дотримання суворих правил безпеки.

Здолавши великий шлях, реліквія – на Тернопільщині. Для привселюдного почитання Святиня буде виставлена з 12 по 15 лютого у Марійському духовному центрі, а з 16 по 22 лютого – у Соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у місті Тернопіль, повідомляє прес-служба ОДА.

«Ми дуже хотіли, щоб у цей нелегкий час ця Ікона прибула в Україну. Це важливо для духовного піднесення нашого народу та національної єдності. Для того, щоб народ просив Ісуса за мир і спокій в Україні. Я вірю, що Ісус вислухає ці молитви, і в Україні запанує мир, повернуться наші хлопці-бійці, а також ті, хто у складний економічний час полишив домівки у пошуках заробітку. Повернеться наша земля, яку загарбали, і Україна стане європейською, багатою, могутньою державою», – зазначив Високопреосвящений Архиєпископ Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Кир Василій Семенюк.

Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Він є особливою реліквією для християн. Починаючи з 1870 року, це лише третій раз, коли Нерукотворний Спас дають для Богопочитання у храмі і тільки вдруге, як Ватикан дозволив прикладатися до реліквії.

На початку 2015 року з благословення Святішого отця Франциска свята реліквія вперше з’явилася в Україні. Сотні тисяч вірян мали унікальну можливість приступити до образу Нерукотворного Спаса у Соборі Святого Юра у Львові.

Появу святині в Україні трактують як символічний акт підтримки Святим Престолом України у складний для неї час і важливим знаком надії.