Необхідно поглибити співпрацю первинної медицини та комунальних аптек

На цьому наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук під час робочої поїздки на Борщівщину. У Борщові очільник обласної ради зустрівся із керівництвом району та комунальних аптек. У розмові взяла участь генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання Наталія Марків.

Основний наголос під час обговорення роботи мережі комунальних аптек у районі був зроблений на необхідності сприяння об’єктів первинної медицини розміщенню у їх приміщеннях пунктів комунальних аптек, а також поліпшенню умов  надання в оренду приміщень для їх розташування, що   сприятиме розширенню мережі комунальних аптек у селах району.

«Саме комунальні аптеки зможуть забезпечувати сільських жителів лікарськими засобами, у тому числі за пільговим та безкоштовними рецептами. Окрім того, тут можна отримати ліки за урядовими програмами, пілотними проектами та для застрахованих осіб відповідно до договорів зі страховими компаніями. Як і в усій мережі комунальних аптек, діятимуть знижки для пільгових категорій населення (інвалідів, пенсіонерів, учасників бойових дій, внутрішньо переселених осіб) та дисконтна програма для кожного відвідувача, – зазначив Віктор Овчарук. Відсутність аптечних пунктів комунальних аптек у віддалених селах створює чималі труднощі для їх мешканців. Тому працівники місцевих ФАПів мають зрозуміти необхідність сприяння розміщенню аптечних комунальних  закладів у своїх приміщеннях.  Реалізація програми «Доступні ліки»  здійснюється саме через комунальні аптеки. Сьогодні ми докладемо усі зусилля, щоб відновити мережу комунальних аптек у краї, адже вони виконують не лише соціальну функцію, а  й несуть відповідальність за якість ліків. Але для покращення ситуації необхідне розуміння та співпраця закладів сімейної медицини, особливо у сільській місцевості».

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*