Повідомити новину

Поширити:

Мальовниче село Турівка, що на Підволочищині, вважається доволі віддаленим – воно розташоване аж за 60 км від обласного центру і за 20 км від районного. Люди тут привітні та хазяйновиті, однак через погане транспортне сполучення із районом мають чимало незручностей. Зокрема, у разі негараздів зі здоров’ям місцевим мешканцям проблемно звертатись за медичною допомогою до лікарень районного центру, складно сюди приїжджати на виклики і швидкій допомозі. Та віднедавна проблему вдалось частково вирішити: у Турівці запрацював оновлений ФАП. Масштабний проект із капітального ремонту приміщення втілили в життя завдяки тісній співпраці громади із Агрохолдингом «МРІЯ», який обробляє землі у селі.
Фельдшерсько-акушерський пункт для будь-якої громади має неабияке значення: місцеві приходять сюди, щоб отримати допомогу чи консультацію, приводять на огляди і дітей. Тому допомогти турівчанам привести свій власний медзаклад до належного стану взявся Агрохолдинг «МРІЯ». Проект, який передбачав проведення ремонту приміщень ФАПу та сільської ради, обійшовся Компанії у 139 тис. грн.
«Місцевий ФАП та адміністративне приміщення знаходяться в одному будинку, і обидва потребували ремонту, – розповідає старший менеджер із зв’язків з громадськістю кластеру “Тернопіль” Агрохолдингу “МРІЯ” Іван Триснюк. – У ФАПі замінено деякі меблі, вікна, підлогу, пофарбовано стіни, зроблено перегородку, яка донедавна була із тканини. Зараз у медпункті  є зони огляду та консультації. Покращила свій стан і сільська рада – тут також проведений ремонт кабінетів».
Місцеві жителі зізнаються, що зайти у місцевий ФАП зараз приємно, а батьки більше не побоюються зняти з дитини одяг для проведення медогляду навіть у холодну пору року, бо у приміщенні тепер тепло. Крім забезпечення комфортних умов для надання медичної допомоги, медзаклад отримав поповнення медичного інвентарю. У рамках масштабної соціальної ініціативи 55 ФАПів Тернопільської області отримали від «МРІЇ» укомплектовані медичні сумки для фельдшерів і сімейних лікарів. Турівський медпункт також отримав  сумку, яка містить усе необхідне для проведення якісного первинного огляду пацієнта і надання невідкладної допомоги. У медичний комплект входять: ампульниця, тонометр, стетоскоп, термометр та інші медичні інструменти спеціального призначення. За словами акушерки Ірини Герли, за тринадцять років роботи у ФАПі зміни має з чим порівняти. Жінка певна, що у новому приміщенні та з новою укомплектованою мобільною сумкою виконувати свою роботу тепер простіше та приємніше.
«Люди за допомогою звертаються часто, тепер я можу оперативно вийти на виклик та мобільно надати допомогу, бо маю усе необхідне в одній сумці. Або ж оглянути на місці – умови дозволяють. Працювати і мені стало приємніше, і людям звертатись також», – розповіла пані Ірина.
Для Компанії «МРІЯ Агрохолдинг» тісна співпраця із громадами, активна підтримка різних сфер соціального життя є традиційними цінностями. Соціально відповідальний бізнес та справедливе партнерство – це основа роботи Компанії. У минулому році на реалізацію соціальних ініціатив у області було виділено 15,5 млн грн., з них на підтримку медицини Тернопільщини – 2,4 млн грн. Така міцна опора для вітчизняних сіл – це реальна можливість втілити ті ініціативи та проекти, на які бракує коштів із місцевого бюджету. Староста сіл Турівка, Тарноруда, Фащівка Іван Каптій розповідає, що за 19 років співпраці місцевої громади та Агрохолдингу вдалось покращити стан культурних, освітніх та адміністративних об’єктів села.
«Села наші віддаленні, тому дитячий садок, медпункт, будинок культури – це те, що треба було привести до ладу в першу чергу. Адже для людей це актуально і потрібно. Буває, справляємось самі, допомагає районна влада, але масштабні проекти втілювали за фінансової підтримки “МРІЯ Агрохолдинг”. Компанія працює у населеному пункті уже майже 20 років, люди задоволені, адже крім виплати орендної плати село отримує облагородження, ремонт важливих об’єктів. Так, допомогла агрокомпанія у встановлені бруківки біля дитячого садочку, профінансувала благоустрій та ремонт будинку культури. До ладу привела адмінприміщення і ФАП. Та й загалом у “МРІЇ” завжди відгукуються на потреби селян», – розповів Іван Каптій.
Село Турівка хоч і невеличке, але місцевий садочок відвідує 19 діток. Завідувач дитячого садка Тетяна Варениця, переконана, що така кількість вихованців для маленького населеного пункту є дуже хорошим показником.
«Я працюю у цьому садочку уже 16 років. Отримали ми обдерті стіни, приміщення було занедбаним. Але ці дітки нас змусили зробити затишні кімнати, ігрові зони. Це все дякуючи спільним зусиллям, ми всі хочемо, щоб село жило, щоб діти росли у достойних умовах. Тому часом робимо неможливе. Підтримку відчуваємо і від місцевої влади, і від благодійників. Так, Компанія “МРІЯ” нам закупила бруківку, тепер у нас є доріжки біля садочка. Постійно проводимо внутрішні ремонтні роботи, і тут ми також відчуваємо підтримку», – зазначає Тетяна Миколаївна.
Агрохолдинг «МРІЯ» має постійну програму підтримки громад, на території яких працює Компанія. Тому жоден населений пункт не залишається без соціальної допомоги. Благодійний бюджет формується цілком прозоро і складається зі 130 грн за кожен гектар землі в обробітку. Розподіляються ці кошти наступним чином: 100 грн залишаються для реалізації проектів на розсуд громади, 20 грн спрямовуються у бюджет району для втілення більших соціальних ініціатив, а ще 10 грн виділяються для підтримки української армії.