Навчання у вишах зараховується до стажу

16078При нарахуванні пенсії період навчання до 1 січня 2004 року у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі за умови денної форми навчання зараховується до страхового стажу за наявності підтверджуючих документів (диплом, свідоцтво).

Починаючи з 1 січня 2004 року до страхового стажу  зараховується період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» студенти (учні) денної форми навчання не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Період навчання з 1 січня 2004 року можливо зарахувати до страхового стажу за умови добровільної участі заявника у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування шляхом укладання договору в органах фіскальної служби про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».

Ольга ДОЛІШНА, начальник відділу №2 ТО УПФУ Тернопільської області

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*