«Наша робота – наш внесок у перемогу»!

Хто б що не казав, а війна змінила Україну. Тепер добре видно, хто використовує бойові дії для власної наживи, кому начхати на те, що гинуть співвітчизники, а хто з усіх сил бореться за свою країну. І саме той, хто має активну життєву позицію, змушений воювати на два фронти: з одного боку – з російськими окупантами, з другого – з власною, доморощеною бюрократією, корупцією, меркантильністю, байдужістю…

На забезпечення армії спрямовують величезні кошти, і власне командування Збройних сил України за ці гроші має забезпечувати військових усім необхідним, але… Нещодавно довелося стикнутися з проблемою військової стоматології. Точніше, з відсутністю такої. Ні, не проблеми, а стоматології. На щастя, бійцям знову допомагають волонтери. Тобто, лікарі-ентузіасти приїжджають у зону бойових дій і лікують, видаляють зуби, ставлять протези і навіть імпланти. Ці люди реально допомагають фронтові, бо хіба може повноцінно нести службу боєць, у якого болять зуби. А на потрібну справу витрачають власні кошти. Хоча в армії хтось же відповідає за цю ділянку роботи й отримує зарплату.

Полікувати зуб чи видалити його – на це не потрібні великі затрати. Однак протезування чи робота з імплантами, по суті, ювелірна, потребує надзвичайного професійного вміння, сил і коштів. Проте багато бійців усе це отримують безкоштовно.

Містечко Карлівка – за декілька кілометрів від лінії фронту. Тут волонтери-стоматологи в одному з покинутих будинків у 2015 році заснували стоматкабінет у рамках благодійного проекту «ТриЗуб Дентал». Його керівник Ігор Ященко, колись запорізький бізнесмен, а тепер волонтер, який весь свій час присвячує допомозі бійцям-добровольцям, ЗСУ, Національної гвардії, а часом і мирному населенню. За три роки у волонтерській стоматології надали медпослуги майже 30 000 людей. У цих кабінетах – найкраще обладнання, про яке тільки можна мріяти. Все воно куплене на волонтерські гроші. І роботи у стоматологів, які періодично приїжджають у зону бойових дій на ротацію, вистачає.

Цього разу в Карлівці працювала команда професіоналів зі Львівщини під керівництвом Мирона Угрина, який очолює Спілку стоматологів України. Він уже вп’яте приїжджає на Донбас, щоб допомагати бійцям.

– Програма імплантації дуже дорога, один імплант коштує від 500 до 1200 доларів. Такі суми не всі можуть собі дозволити, тим більше тут, на передовій. Ми розуміємо, що наша робота – це наш внесок у боротьбу за перемогу над окупантами. Та складається враження, що влада, на жаль, цього не розуміє й усунулася від вирішення цих проблем, – каже пан Мирон.

Той, у кого хоч раз у житті болів зуб, зрозуміє, як важливо не просто жити без болю, а навіть не відчувати дискомфорту. Тому волонтери-стоматологи допомагають і бійцям, які воюють на передовій, і людям, котрі недавно звільнилися з полону, і бійцям ЗСУ… Хоча це – теж обов’язок влади. Але там, «на горі», чомусь все робиться з точністю до навпаки.

– Ми намагаємося здебільшого допомагати добровольчим об’єднанням, які воюють на фронті. Адже ці хлопці і дівчата не отримують ніяких коштів. Однак не відмовляємо нікому і прагнемо допомогти якнайбільшому колу людей, – каже керівник волонтерського проекту «ТриЗуб Дентал» Ігор Ященко.

– До війни я мав погані зуби. Думав, поставлю знімні протези, бо на щось краще грошей не мав. Але тут з’явилися ці диво-волонтери, поставили мені 6 імплантів, і тепер я не лише здоровий, а й багатий – маю в роті 4 000 доларів, – сміється доброволець із позивним «Тихий».

Ось такі приклади людської доброти на фронті. Якби суспільство не було байдужим до проблем своєї країни, ми давно перемогли б ворога. Тому що війна закінчиться тоді, коли цього захоче весь народ України. І кожен – на своєму місці! Чи ти президент, чи боєць, чи стоматолог!

Михайло УХМАН

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*