Найбільше коштів на розвиток тваринництва отримала Тернопільщина

 

Сотні селянських господарств області, які працюють у галузі тваринництва, вже отримали суттєву фінансову підтримку з боку держави. Зокрема, це особисті селянські господарства, які утримують молодняк великої рогатої худоби. Про особливості й умови надання вказаної допомоги, а також про те, скільки господарств на теренах області вже отримали кошти, розповідає виконувач обов’язків директора департаменту АПК Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Стахів.

«На сьогодні 597 сільських господарств області вже одержали фінансову допомогу від держави на загальну суму 1,1 млн грн. Власники корів до 5 травня поточного року подали відповідні документи у сільську раду. Це перший транш. Другий стартує з 5 вересня, а третій — з 5 грудня», — повідомив Володимир Стахів.

Якщо на утримання молодняку великої рогатої худоби для всіх областей України було передбачено 6,7 млн грн, то 16% від загальної суми отримала Тернопільщина. Отож, на нашу область асигнована найбільша сума фінансової підтримки з державного бюджету. За словами Володимира Стахіва, цьому, зокрема, сприяло те, що належним чином спрацювали  сільські голови, проводячи активну роз’яснювальну роботу.

Щоб отримати фінансову допомогу під час двох наступних траншів, власники селянських господарств, де утримують молодняк великої рогатої худоби, мають подати відповідний пакет документів до сільської ради. А саме копії: паспорта й ідентифікаційного коду громадянина, паспорта тварини, а також розрахункового карткового рахунку, на який перераховуватимуть кошти.

«Звертаю увагу на те, що власники селянських господарств, у яких утримують телят 12-місячного віку, мають терміново здати всі необхідні документи, щоб одержати відшкодування у сумі 2,5 тис. грн. Коли тварині мине 13 місяців, її господар втратить право на компенсацію», — наголошує Володимир Стахів.

Серед сільськогосподарських підприємств – юридичних осіб  на теренах області вже 29 подали всі необхідні документи безпосередньо у Мінагрополітики для отримання дотації. Відтак за утримання 9,8 тисячі корів надано фінансову допомогу на загальну суму 7,6 млн грн (750 грн за одну корову). Другий транш передбачено в другому півріччі поточного року.

Також важливою складовою підтримки державою сільського виробника є Програма відшкодування вартості придбаної сільськогосподарської техніки, наголосив Володимир Стахів. Станом на 1 травня підприємства Тернопільщини придбали 46 одиниць техніки й обладнання вітчизняного виробництва на суму понад 20 млн грн. З державного бюджету  їм відшкодовано 4,2 млн грн. Варто зазначити, що сільськогосподарським підприємствам відшкодовують 25% вартості придбаної техніки, а фермерським господарствам — 40%.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*