Повідомити новину

Поширити:

Zemanta Related Posts ThumbnailКожного року тисячі мешканців Тернопілля їдуть на сезонні роботи до Польщі. Що роблять? А все, починаючи збором полуниці і закінчуючи осінніми яблуками. Ці підробітки дозволяють жити трохи краще, ніж на голу українську зарплату, протягом усього року.
Та цьогоріч виїхати на сезонні роботи до Польщі буде набагато складніше. І хоч сільське господарство сусідньої країни потребує зайвих робочих рук, з жовтня 2016 року в Польщі набудуть чинності суворіші правила працевлаштування закордонних сезонних працівників, які країна ухвалила під тиском Брюсселя. Такі зміни найбільше зачеплять українських трудових мігрантів, які становлять абсолютну більшість (понад 90%) серед тих, хто їде до Польщі на сезонні роботи.
Наразі спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянам Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України працювати у Польщі протягом 6 місяців упродовж року без одержання дозволу на працевлаштування. Для цього польський працедавець має подати у повітове управління праці заяву про намір доручити роботи іноземцеві. Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують польські виробники сільськогосподарської продукції. Після 30 вересня 2016 року, згідно із розпорядженням Євросоюзу, у Польщі будуть запроваджені нові адміністративні процедури, що означатиме необхідність одержання дозволу на працю. Таких дозволів упродовж усього 2015 року було видано 69 тисяч, в той час, як заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві було зареєстровано у 10 разів більше — аж 782 тисяч.
Майте це нововведення на увазі. Якщо ви справді хочете поїхати до Польщі на сезонні роботи, подбайте про це заздалегідь.