Повідомити новину

Поширити:

 

00009
Після того, як в Одеській області упіймали суддю на хабарі у сумі півмільйона гривень, на цьому фоні зблідла справа козівського судді, якого підозрюють у хабарництві на 400 доларів. Суддя-одесит не здався без бою – втікав, відстрілювався. Хоча, згодом у залі парламенту уже не виглядав стріляним горобцем, а надто тоді, коли один екзальтований депутат пронизливо закричав: «Сволото, на коліна!».(Лихослів’я у стінах парламенту – звичне явище, чого лише вартує часто вживане Ляшком «скотиняки»).
Тож  після таких потужних інформаційних  вивержень провінційний слуга Феміди зі своїм скромним хабаром  затаївся у затінку. Свого часу його затримували, як мовиться, «без шуму і пилу» – працівники суду розповідали, що в той момент, коли столичні детективи уже робили свою справу у приміщенні суду, на першому поверсі не відали, що діється на другому.
Відомо, що після цих відвідин голова суду потрапив до лікарні, а згодом написав заяву про відпустку. А що відбувається тепер?
Нещодавно Солом’янський райсуд Києва виніс декілька процесуальних рішень, які стосуються козівського судді. За поданням детективів НАБУ накладено арешт на квартиру судді. Нагадаю, його підозрюють «в одержанні неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду,  дій з використанням наданої йому влади, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб». Про фабулу злочину «Свобода» уже писала: чоловік, засуджений  до умовного покарання за крадіжку з проникненням у приміщення, повідомив правоохоронні органи про вимагання хабара з боку адвокатки. Йому загрожувало реальне позбавлення волі, бо кримінально-виконавча інспекція звернулася до суду з поданням про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням, оскільки той не виконував покладених на нього обов’язків. Перед страхом тюрми засуджений погодився на умови адвокатки: заплатити судді, аби він не задовольнив подання, і прокурору, щоб не оскаржував судового рішення до апеляційної інстанції. За усе мав заплатити 2 тисячі доларів.
Очевидно, що адвокатка найбільш подбала про власний інтерес, бо судді передала лише 400 доларів. До речі, у результаті засуджений залишився  на волі – Козівський райсуд не задовольнив подання кримінально-виконавчої інспекції. Адвокатка досі перебуває під домашнім арештом.
Самому судді, якщо його провину доведуть, загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. Це одна із підстав, через яку столичний суд наклав арешт на його квартиру. До речі, судячи з декларації, у голови суду звичайна квартира – на неповних 60 кв.м. Іншого житла, як от будинків, дач, у нього та його дружини немає. Є чималий будинок у сина, прокурорського працівника, який теж відповідно до свого посадового стану, декларує доходи, однак не значиться членом родини судді.
З відкритих джерел також відомо, що у середині березня детективи НАБУ намагалися обрати для козівського судді запобіжний захід – не арешт, навіть не домашній арешт, а заставу. Самого підозрюваного у залі суду не було – його адвокат надіслав електронне повідомлення: суддя перебуває на стаціонарному лікуванні в тернопільській лікарні.
Київські судді подання не задовольнили, аргументуючи відмову тим, що детективи належно не обґрунтували застосування застави, як і неможливості застосування більш м’яких запобіжних заходів. Наразі не відомо, чи оскаржило НАБУ цю судову ухвалу.
 
Ольга КУШНЕРИК