Повідомити новину

Поширити:

Галина Василівна Денега – живописець, прозаїк, народилася 2 січня 1949 року у селі Бенева Теребовлянського району. Учасниця всеукраїнських, обласних, мистецьких виставок. Її творчість відзначена Почесною грамотою дирекції Національного комплексу «Експоцентр України» та Дипломом ХVІІ Міжнародної виставки-ярмарку «АГРО-2005».
Ювілей, немов орфей, повільно наближається, нагадуючи про швидкоплинність часу.
Переступивши поріг родинної оселі, потрапляю в якесь чудодійне середовище світлого простору, де панує невимушена атмосфера взаємоповаги і  взаєморозуміння. Привітно зустрів чоловік                                                 пані Галини Петро Шпорчук – заслужений художник України (про нього планую написати  окрему статтю). Він надихнув дружину на творчість, вчив мистецьких азів, завжди підтримував і допомагав. Як фахівець розгледів у Галині Василівні дивовижний талант до малювання й  абсолютне відчуття кольору.
Це творчий тандем – споріднені душі, які мов дві ріки злилися в одне русло і   плавно несуть чисті води до спраглих сердець, наповнюючи їх нектаром самобутнього мистецтва пензля та пера.
 
Відразу впадають у вічі картини, які викликають приємну позитивну енергетику і замилування. Дивлячись на них, неможливо відвести погляд. Непримітна маленька рослина вабить своєю виразністю і ставленням художниці до розмаїтого, ніжного, величного буття. Кожен пейзаж, зодягнений у вельбучні шати, захоплює розкішним колоритом. Творчість Галини Денеги реалістична, що несе в собі любов до витоків, народного побуту  та дарів матінки-природи.
У творчому доробку мисткині – понад 200 картин. Окремі твори художниці зберігаються в обласному краєзнавчому музеї, Львівському музеї етнографії та художнього промислу, Чернівецькому художньому музеї та приватних колекціях в Україні, Польщі й  Італії.
Картини – милують зір, а проза – зачаровує слух. Ця дивовижна жінка не лише малює. Вона пише цікаві оповідання, новели, дорожні нотатки.
У творчому доробку Галини Василівни – десять книг, а в них – 600 образів: «У стилі ретро» (2012), «Політ метелика» (2013), «Терпке вино» (2014), «Осіння елегія» (2015), «Серпневі роси» (2016),  «Чорний опал» (2016), «Світло і тіні» (2017).  Готові до друку «Мушка в бурштині», «Про що шумлять дуби», «Готель «Логос».
Тішиться, що літературним редактором усіх її збірок  є відомий письменник, заслужений діяч України Богдан Мельничук. А він зазначив: «Можу з упевненістю сказати: від збірника до збірника їх авторка засвідчує зростання як літераторки. Чіткішими стали ознаки її стилю: вміння помітити характерну деталь як в образі людини, так і в природі (спрацьовує погляд талановитої художниці, а такі митці, як відомо, бачать світ по-своєму)».
Високу оцінку її самобутньої творчості дав лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Петро Перебийніс: «Приємним відкриттям є «Оповідання та есеї» художниці Галини Денеги. Погодьтеся: незвичне сусідство – проза і публіцистика в одній добірці. Але ж ті есеї про славетний Львів просто зачаровують! І вже не бачиш тут ніяких жанрових відмінностей. Є справді художнє слово».
 
 
Василина ВОВЧАНСЬКА
м.Тернопіль