Мистецька родзинка на теренах Надзбручанського краю, плесо, якого омиває сивочолий Збруч…

Мовчанівка на Підволочищині -моє рідне село, родинна колиска талантів. Тут проживають працьовиті,  мої рідні, дорогі земляки. Село має ким і чим гордитися.
Насамперед величавим, древнім, столітнім храмом святих Петра і Павла,де отцем парохом Андрій Курило. Він і порадник,  і лікар християнських душ, який щиро засилає молитвоспіви до небесного престолу за парафіян храму. А який дивовижний, виспіваний церковний хор «Осанна» під орудою Богдана Поцілуйка. Своїми чарівними трелями учасники колективу, за помахом руки рента Богдана, витягують мінорно мажорну мелодію.
Ще у нас на парафії не лише існує, а й діє, творить на повні мистецькі підмостки – колектив «Писанка». Наша театральна трупа знана не лише у Підволочиському районі, а й у обласному центрі. Учасниця колективу, Христина Марія Біла, прийняла участь у конкурсі «Золотий перетин Львова» , який відбувся у місті Дублянах, де виборола диплом першої премії розмовного жанру.
Також юні аматори колективу відвідали фестиваль «Жужужук-фест», який відбувся у Жукові, у родинній колибі Богдана Лепкого – і цього разу село вітало акторів щедрими кетягами калини. Адже І, ІІ і Гран-Прі одержали учасники нашого мистецького вулика, а саме: Задорожна Андріана, Біла Христина Марія, Комар Інна Марія. А від поїздки у Суслівці, Летичівського району, із прем’єрною драматичною виставою «Святомиколаївська ніч» Віри Багірової, враження назавжди залишиться у вдячних глядачів і серцях «писарчат».
«Борітеся – поборете».  Обласний конкурс читців Шевченкового слова. І у цьому конкурсі наша «Писанка» взяла участь. Найкращі, талановиті актори – родзинки аматорського колективу завітали у малий зал Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Андріана Задорожна декламувала поему «І мертвим і живим…», Інна Марія Комар  поему «Відьма», Христина Марія Біла представила поезію «Розрита могила», якою і полонила серця журі та була відзначена дипломом ІІ ступеня у номінації «Читці-аматори». Юна парость таланту були одягнені у вишиті строї, датовані ХVІІІ століттям.
Андріана Задорожна одягає на мистецькі палітри – шлюбну вишиванку прабабусі Іванни, бабуся якій уже 87 літ, була провідною акторкою класичних театральних вистав при Мовчанівському клубі. Слід відзначити також інших не менш талановитих акторів колективу, а саме Інну Марію Комар та Христину Марію Білу, яким із материнським молоком була передана  талант і любов до мистецтва. Родовід юних аматорів також має мистецьке коріння, яке сягає ще сивої давнини, адже їхні предки були активними учасниками молодої «Просвіти», сільської хати-читальні, очільником, якої багато десятиліть був Дмитро Кульбаба.
Найщиріша подяка директорові ТОВ «Агрофірма Медобори» – Юрію Ковалю, заступнику директора із соціальних питань Уляні Антонюк. Ці молоді керманичі агрофірми залюблені не лише у рідну матінку-землю,  ще живуть мистецтвом, а мистецтво панує у їх гарячих серцях.  здоров’я міцного вам довіку, низький уклін, і подяка під «Писанки» – ми просимо в Бога вам років без ліку.
                                                                                                                  Ірина Бендера,
ветеран драматичного колективу
                                                                                                       «Писанка»

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*