Повідомити новину

Поширити:

Тернопільщина входить у п’ятірку областей, де найбільше членів Національної спілки письменників, про це під час перебування в області заявив голова Спілки письменників України Михайло Сидоржевський. Він також висловив чимало думок щодо складного соціально-економічного, гуманітарно-літературного сьогодення України.
– Михайле Олексійовичу, протягом трьох днів ви перебували у нашій області. Чи отримали насолоду від творчих зустрічей на Тернопіллі?
– Я зустрічався з багатьма письменниками Тернопільщини, вручив квитки новообраним членам НСПУ. Серед них –  Ігор Топоровський, Петро Федоришин, Микола Базів, Ігор Фарина, Ніна Фіалко, Ігор Стронський, Василь Погорецький.
Цікавою була зустріч зі студентами Тернопільського педагогічного університету ім. В.Гнатюка. Я також  відвідав бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля». Тут відбулася зустріч з членами НСПУ, презентація моїх публіцистичних творів останніх років, які я зібрав у свою п’яту книгу «Час фарисеїв і героїв».
– Ви побували і на Шумщині…
– Так, спільно з головою обласної організації Національної спілки письменників України Олександром Смиком, письменниками Тернопільщини ми завітали на  малу батьківщину Уласа Самчука, де проходив фестиваль української книжності «На білому коні». В його рамках відбулося проголошення Всеукраїнської премії імені Уласа Самчука, нагородження лауреатів конкурсу творчої молоді «Самчукова криниця» та виступи творчих колективів.
Опісля, вже у Тернополі, я провів робочу зустріч із членами правління обласної організації НСПУ, взяв участь у засіданні Тернопільського літоб’єднання та у благодійному марафоні на підтримку здоров’я  тернопільських письменників –  Михайла Левицького та Богдана Мельничука.
– Чи задоволені ви творчими здобутками поетів та письменників нашого краю?
– Мушу констатувати – Тернопільщина входить у п’ятірку областей, де найбільше членів Національної спілки письменників. Нове життя спілчанцям подарував і недавно обраний голова обласної організації, творча багатогранна особистість Олександр Смик. У розмовах зі мною він наголошує на тому, що українському книговиданню, у тому числі тернопільським літераторам, потрібна державна підтримка.
Нині, у цей складний для держави час, гостре слово поетів та письменників дуже потрібне Україні. Саме творчі люди завжди тримали і триматимуть руку на пульсі подій. Вони сьогодні, коли життя стає жорстокішим, агресивнішим, мають через слово нести добро, людяність, милосердя, любов – вищі цінності буття.
– Наскільки органічно вам вдається поєднувати творчу й адміністративну працю?
– У моєму активі – п’ять власних книг. Останню «Час фарисеїв і героїв» я цими днями і презентую. Перша ж книга була поетичною «Навпіл між обома світами». Далі пішла проза, публіцистика, есеїстка. Я б сказав – проза відчуттів.
Давнім моїм хобі є історія.  Історія від рідного села і до історичного поневіряння України на тлі сусідських взаємин, що актуально і сьогодні.
Нині Україна переживає одні з найдраматичніших подій своєї історії. Не за шматок ковбаси треба боротися, а за блок гуманітарних питань – мовного, ідеологічного, пропагандистського, інформаційного тощо. Нині усіх повинно хвилювати питання, чи не перетвориться Україна у східно-європейське Сомалі?
Сьогодні треба жити, навіть виживати у нових умовах. Але творчі люди мають передусім отримати від держави гарантії щодо творчості. Письменники не можуть всім подобатися. Так було завжди, так є і буде. Адже кожен митець індивідуальний і неповторний, і завдання держави, творчих спілок – підтримати кожен талант зокрема.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото: голова НСПУ Михайло Сидоржевський з працівницею бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля» Оксаною Лехіцькою.
Фото авторки