Михайло Головко вимагає збільшити фінансування освітньої галузі на Тернопільщині

Михайло Головко

Збільшити розмір освітньої субвенції для Тернопільської області – саме з такою вимогою народний депутат з Тернопільщини Михайло Головко надіслав запит до Прем’єр-міністра, міністра фінансів та міністра освіти і науки України.

Як зазначає свободівець, галузь освіти в Тернопільській області сьогодні потребує нагального фінансування. Їй не вистачає близько 12 мільйонів гривень. Однак ці кошти можна отримати за рахунок державної освітньої субвенції.

– З кожного району мого виборчого округу та інших районів Тернопільської області надходять звернення і скарги педагогів щодо недофінансування гуманітарних галузей. Тернопільським освітянам не виплачуються ні надбавки, ні «оздоровчі». Загалом сфері освіти не вистачає близько 12 мільйонів. А це приблизно 1% від загальної суми освітньої субвенції, передбаченої на 2017 рік. Повний її розмір становить 1,7 мільярда гривень. Саме тому, щоб відстояти інтереси та право людей на гідну оплату праці, я підготував відповідний депутатський запит, – зазначив Михайло Головко.

Крім того, народний обранець наголосив, що наміри уряду щодо підвищення на 25% заробітної плати освітянам у 2018 році можуть призвести до катастрофічних наслідків.

– Якщо педагогам збільшать дохід, то при розподілі освітньої субвенції на 1/12 вже в січні 2018 року це може призвести до заборгованості з виплати заробітної плати. Адже такий розподіл субвенції на наступний рік не дасть змоги забезпечити своєчасну і повну виплату зарплат педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, – зазначає у своєму запиті Михайло Головко.

До слова, подібна ситуація склалась і з медичною галуззю в Тернопільській області, де недофінансування сягає більше 150 мільйонів гривень.

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*