Повідомити новину

Поширити:

Україна у рейтингу зростання економіки опустилася на 5 сходинок нижче і посідає 112 місце із 149 країн! Це відставання від цивілізованого світу є катастрофічним. Таку думку озвучив народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Михайло Головко, коментуючи звіт уряду за 2018 рік.
“Уряд хизується тим, що ВВП України в 2017 році зріс на 2,2%, – зазначає Михайло Головко. – Начебто можна святкувати. Але… Світова економіка в 2017 зросла на 3,7%, а економіка країн, що розвиваються, – на 4,7%. Іншими словами, темпи зростання країн, що розвиваються, більш ніж удвічі перевищують українські.
Відставання України від решти світу, і так катастрофічне, збільшується. І це ще не все. Нам говорять про економічні досягнення, підвищення зарплат, пенсій, а насправді ми спостерігаємо зростання тарифів та цін на товари і послуги, зростання податків та зниження купівельної спроможності українців. Як наслідок – так зване покращення не відчувається. Ціни на деякі товари та продукти харчування зросли вдвічі, виросла ціна на бензин, проїзд в громадському транспорті та на залізниці. Тарифи на газ, електрику та комунальні послуги – зашкалюють.
Імпорт перевищує експорт! Все, що заробляємо, йде на оплату iмпортних товарiв. Програми ліквідації дефiциту вiд’ємного сальдо як не було, так i немає.
3% ВВП, про які йдеться, — це сидіння на печі. Він буде таким, навіть якщо уряд нічого не робитиме.
Зростання 7-10% — це реально. Але для цього потрібно займатися розвитком економіки, а не тільки статистикою. У нас нічого не змінилося. Система управління залишилася «совковою».
Державний борг зріс на 5,5%, і це ще не кінцева цифра, оскільки йдеться про черговий транш.
Україна перетворюється у сировинну державу, а уряд нічого не робить, щоб змінити ситуацію. Ми залежимо від імпорту, а в експорті не зростає частка переробної промисловості та виробництва. При цьому уряд не несе жодної відповідальності. Це свідчить про бездарність уряду і неспроможність управляти країною.
Наш експорт – переважно сировинний, цього прагнуть донори. У нас купують сировину, переробляють її, а потім вже готовий продукт/товар продають нам за немалі гроші. Ми купуємо те, що могли б зробити самі, тільки у кілька разів дорожче.
Така економічна політика уряду «вбиває» власну економіку і фактично оголює український сировинний ринок.
Запитаєте: «А що ж робити?» Відповідаю: ВО “Свобода” уже кілька років тому зареєструвала законопроекти у Верховній Раді, які можуть змінити ситуацію. Але парламентарі не мають політичної волі, щоб їх розглянути.
Ми неодноразово пропонували джерела, де можна взяти додаткові кошти для пожвавлення економіки. А саме – повернути кошти з офшорів, ліквідувати приватні монополії, повернути державі контроль над лотереями, скасувати мито і ПДВ на ввезення в Україну обладнання, яке не виробляють в державі тощо”.