Михайло ГОЛОВКО: «В Україні необхідно скасувати будь-яке оподаткування грошових переказів трудівників з-за кордону»

На думку свободівця, відсутність оподаткування та допомога з боку держави стимулюватиме заробітчан до відкриття власної справи. Таким чином, вдасться поступово повернути трудових мігрантів в Україну.

Актуальності таке соціальне явище, як трудові мігранти, набуло після розпаду Радянського Союзу, на початку 90–х рр. Особливого поширення заробітчанський рух набув в Західній Україні, у тому числі в Тернопільській області.

«Нині трудові міграції є масовим і соціально значущим явищем, що позначається на демографічній ситуації, ринку праці, соціально-економічному розвитку, добробуті громадян, соціальному розшаруванні, сімейних стосунках і вихованні дітей, має вагомі психологічні, світоглядні, культурні наслідки», – наголосив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Згідно з даними Міжнародної організації з міграції в Україні, понад 70% коштів міжнародних переказів родичі трудових мігрантів витрачають на поточні побутові потреби, 26% – на придбання товарів тривалого вжитку і лише 3% – на відкриття власного бізнесу.

«В Україні необхідно скасувати будь-яке оподаткування грошових переказів трудівників з-за кордону. Більше того, не оподатковувати фінансові кошти громадян України – трудових мігрантів, які заробили їх в іноземних країнах та інвестували в економіку України у вигляді підприємницького або фінансового капіталу. Натомість громадяни мають отримати податкові пільги, щоб мати можливість розвинути власний бізнес. Якщо українець привіз гроші з-за кордону і відкрив свою справу, а держава йому в цьому допомогла, то він уже не хотітиме виїжджати на заробітки», – підсумував нардеп Михайло Головко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*