Повідомити новину

Поширити:

Своєї актуальності відносно нове соціальне явище «трудові мігранти» набуло ще на початку 90–х рр. XX століття. Особливого поширення «заробітчанський» рух набув в Західній Україні. Нині трудова міграція в  Карпатському єврорегіоні (Львівська, Тернопільська, Івано–Франківська, Рівненська, Волинська, Чернівецька області)  є масовим і соціально значущим явищем, що відображається на демографічній ситуації, ринку праці, соціально-економічному розвитку, добробуті громадян, соціальному розшаруванні, сімейних стосунках, має вагомі психологічні, світоглядні, культурні наслідки.
«Причини трудової міграції населення в Україні мають переважно економічний характер. Нині їх метою, у більшості випадків, є підвищення добробуту, вирішення житлового питання (у т.ч. будівництво приватного житла), фінансування навчання дітей тощо, – переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко. – Держава не лише не допомогла вирішити соціально-побутові й економічні питання населення, але й вирішила заборонити ввозити зароблену готівку у будь-якій сумі з-за кордону».
Михайло Головко пропонує внести зміни до Митного кодексу України. «Фізична особа–громадянин України повинна мати право ввозити  через митний кордон України готівкові кошти, сума яких не обмежується, якщо вони були одержані нею як дохід заробітчан», – зазначає народний обранець. Саме такі зміни пропонує законопроект Михайла Головка № 7460 від 27.12.2017 р.
Згідно з даними Міжнародної організації з міграції в Україні, понад 70% міжнародних переказів родичі трудових мігрантів витрачають на поточні побутові потреби, 26% – на придбання товарів тривалого вжитку (у т.ч. купівлю імпортних товарів), і лише 3% – на відкриття власного бізнесу. За результатами дослідження, проведеного експертами європейської комісії «Caritas International» у 2013 році, ~4,5 млн трудових мігрантів з України перебували за кордоном, з яких 1,7 млн — у країнах ЄС. За іншими оцінками, ця цифра коливалася від 2 до 7 млн. Наразі, за різними оцінками, на заробітках перебувають від 7 до 10 млн чоловік.