Михайло ГОЛОВКО: «Україна платить МВФ більше, ніж отримує від нього»

Михайло Головко

Упродовж 2018 року «боргова яма», в яку українців привела нинішня влада, лише збільшиться, оскільки на виплату кредитів, узятих у Міжнародного валютного фонду,  в новому році з українського бюджету піде близько 130,2 мільярда гривень.

Як зазначає народний депутат від фракції ВО «Свобода» Михайло Головко, МВФ отримує більше коштів, аніж видає нашій державі.

– Цього року Україна погасила близько 1,3 мільярда доларів. При цьому наша держава отримала від МВФ транш на 1 мільярд доларів. Тобто, Україна платить МВФ більше, ніж отримує від нього. Крім того, політика нинішньої влади призводить до збільшення «боргової ями», оскільки у прийдешньому році передбачено залучити ще 3,5 мільярда доларів від МВФ. А для того, щоб отримати ці гроші, маємо дотримуватися всіх умов Меморандуму про співробітництво України й Міжнародного валютного фонду. Зокрема, передбачається: запровадити ринок землі, тобто, розпочати розпродаж найціннішого майна українського народу; розпочати приватизацію держмайна, відповідний законопроект вже очікує на остаточне схвалення. Також за договором з МВФ необхідно підняти ціни на газ для населення до європейського рівня, і це – без відповідного підвищення заробітних плат, пенсій, інших доходів. Окрім таких кроків, спрямованих на цілковите зубожіння українського народу, з кишень громадян витягнуть ще додаткові кошти: ціни на електроенергію цьогоріч зростуть на 16%, – пояснює нардеп Михайло Головко.

Свободівець також наголосив, що бюджет 2018-го має великі недоліки, адже передбачено, що зростання української економіки очікується на рівні всього лише 3%. Водночас, рівень інфляції становитиме 9%, щоправда, європейські аналітики підрахували: реально він сягне аж 15%.

Та це ще не усі неприємності, яких можна очікувати. Як пояснив Михайло Головко, якщо РФ виграє суди проти Нафтогазу і щодо «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярдів доларів, то курс цієї валюти сягне більше 30 гривень. Це ж стверджують і експерти МВФ.

– Нинішня влада розпочала масштабну кампанію, метою якої є довести систематичними позичками та політичними кроками український народ до цілковитого зубожіння. «Боргова яма», в яку українців все більше затягує Президент та Прем’єр-міністр України, може стати глибшою, ніж за правління Януковича. Хочеться вірити, що Україна в майбутньому принаймні не судитиметься у європейських судах щодо боргів прем’єра та президента, – обурюється Михайло Головко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*