Повідомити новину

Поширити:

 У п’ятницю, 21 вересня, уряд у Верховній Раді презентував бюджет на 2019 рік. Уряд досі не знає, де взяти кошти на забезпечення видатків. Свободівці не перший рік пропонують зробити конкретні кроки для повернення коштів з офшорів. Понад 200 місцевих рад підтримали свободівський антиолігархічний пакет законів. Проте у влади немає політичної волі, а набирати кредити куди простіше.
До бюджету на 2019 рік народні депутати мають багато зауважень і критикують його у зв’язку з тим, що коштів не вистачає на ключові потреби – озброєння, соціальні витрати, медицину, освіту, місцеві громади. А виклики, які стоять перед цими галузями, бувають дуже складними. І сьогодні на місцях  виявляються проблеми стосовно реформи децентралізації: утримання шкіл, садочків, ФАПів тощо.
21 вересня під час розгляду проекту бюджету на 2019 рік на пленарному засіданні Верховної Ради народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко вказав уряду, де взяти гроші для економіки, як вивести її з тіні, як зробити так, щоб вона запрацювала і щоб був бюджет розвитку, а не бюджет проїдання, чергових позик і випрошування.
«Ми запропонували низку кроків. Це – ухвалення антиолігархічного пакету законів, який дійсно сприяв би виведенню економіки з тіні, усуненню олігархів від влади і спонукав би їх платити податки, – зазначив нардеп-свободівець Михайло Головко. – Справді, щоби наша держава була заможна, багата, а українці не виїжджали у світи, а працювали тут, необхідно ухвалити антиолігархічні закони. Серед них – щодо ліквідації приватних монополій, внаслідок чого до бюджету надійдуть десятки, а то й сотні мільярдів гривень; стосовно боротьби з офшорами, від яких сьогодні Україна потерпає і через які держава втрачає більше 300 мільярдів гривень щорічно. І не потрібен буде нам кредит від МВФ, адже гроші у нас будуть. Треба змусити олігархів платити податки, і цього буде достатньо на потреби медицини, освіти тощо».
Свободівець також запропонував зменшити ціну на газ. “Укргазвидобування” за минулий рік отримало прибуток 250 відсотків. Тобто, є можливість зменшити ціну на газ для населення на 200 відсотків. Це дасть змогу зекономити на субсидіях 60-100 мільярдів гривень.
«Потрібно негайно розглянути проект закону, за яким держава контролюватиме лотереї, що дасть можливість ще на десятки мільярдів гривень збільшити бюджет держави», – зазначив Михайло Головко.