Михайло ГОЛОВКО: «Безкоштовну медицину в Україні майже ліквідували»

19 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327 від 10.04.2017).

Прийняття закону як у першому, так і у другому читанні супроводжувалось порушенням регламенту ВРУ – кнопкодавством у першому читанні і «пакетним голосуванням» поправок у другому. ВО «СВОБОДА» не підтримує чергову аферу уряду Гройсмана – так звану медичну реформу, яка, по суті, є продовженням антисоціальної політики злочинної банди Януковича-Азарова. Адже реформують не медицину, а схеми розкрадання бюджетних коштів. Національна служба здоров’я – це центральний орган виконавчої влади, створений і контрольований Кабінетом Міністрів України. Нова структура буде займатися замовленням послуг для пацієнтів, управлінням бюджету і його розподілом між медичними установами. Фактично, цей розподіл буде відбуватися в ручному режимі – централізація замість децентралізації!

Аби уявити собі, про які суми йдеться, варто звернутися до статистики. Так, лише 2017 року на медицину спрямували близько 70 мільярдів гривень, що дорівнює 3,5 відсотка ВВП. В проекті бюджету 2018 року уряд заклав рекордну суму на фінансування сфери охорони здоров’я – 112,5 млрд грн.

Вже не один рік і не один уряд намагається реформувати медичну галузь в Україні. Проте, незважаючи на численні нововведення та привабливі назви, сьогоднішня медицина не розвивається. Відповідно, українці вже зневірились у дієвості реформ, особливо медичної.

У разі потреби будь-яких медичних послуг чи повноцінного лікування абсолютно все доведеться оплачувати із власної кишені. Більшість переконана, що «світлом» у цій ситуації стане страхова медицина.

Саме на ній наполягає народний депутат України Михайло Головко. Він твердо переконаний, що наслідки теперішньої медичної реформи будуть безрезультатними.

«Медицина – чергова галузь, у якій горе-реформатори будуть наводити лад. Потенційні наслідки такої псевдореформи будуть дуже невтішні. Безкоштовну медицину в Україні майже ліквідували. Одну систему зруйнують, але іншу натомість не створять, – наголошує Михайло Головко. – Реформа має покращити життя населення країни загалом, а не окремих чиновників чи підприємців, які хочуть усе приватизувати і управляти потоками грошей».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*