Повідомити новину

Поширити:

Під таким гаслом у польському місті Жешув відбувся Х форум «Європа-Україна». Головна його місія – сприяти модернізації та розвитку потенціалу нашої держави, проаналізувати і скорегувати реформи, які відбуваються в Україні. У роботі форуму з української сторони взяли участь голова облдержадміністрації Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук.
На форумі обговорювали нові можливості та ключові моменти подальшого співробітництва у різних сферах,  реалізації спільних проектів у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Йшлося також і про збереження пам’яток культури та історії однієї держави на території іншої як один із проявів взаємоповаги, про розширення співпраці у галузі освіти й нових технологій.
У рамках візиту відбулася зустріч Степана Барни з маршалком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилем.
– Із Підкарпатським воєводством у нас налагоджена тісна співпраця. Тож ми обговорили можливості реалізації спільних проектів в економічній, комунікаційній та гуманітарній сферах, – зазначив голова ОДА.
За його словами, в економічній галузі найбільшим пріоритетом є створення додаткових можливостей для співпраці між бізнес-середовищем Тернопільської області та Підкарпатського воєводства. З огляду на те, що у травні цього року на теренах нашого краю відбудеться традиційний економічний форум «Тернопільщина-Invest», попередні переговори створюють хороше підґрунтя для його успішного проведення.
– У комунікаційній складовій хочу відзначити роботу в напрямку просування бренду Тернопільського аеропорту. Ми здійснили масштабну підготовчу роботу щодо можливості його повноцінного функціонування, тому тепер стоїть завдання забезпечити діяльність цього транспортного вузла. Наша делегація мала змогу відвідати аеропорт «Жешув-Ясьонка», який за розмірами та стратегічною потужністю дуже схожий на наш. Досвід його успішної експлуатації, яким поділилися польські колеги, є надзвичайно доречним, – повідомив Степан Барна.
Та найбільш знаковим для Тернопільщини, яка торік посіла 4 місце в Україні за динамікою обсягу прямих іноземних інвестицій, є досвід Підкарпатського воєводства у цій сфері.
– За два роки ми заклали фундамент для інвестицій в Тернопільщину. А Підкарпатське воєводство лише упродовж останніх 10 років залучило приватних фінансів та інвестицій Європейського Союзу на загальну суму понад 40 мільярдів євро. Для нас є цікавими «рецепти» такого успіху, – зазначив Степан Барна.

Голова обласної ради Віктор Овчарук презентував на форумі економічний і туристичний потенціал Тернопільщини, розповів про переваги інвестування в економіку краю, сільське господарство, освіту, туризм, культуру. І позиція обласної влади щодо цього одностайна – необхідно створювати сприятливий інвестиційний клімат.
У  Жешуві очільник обласної ради взяв участь у презентації інсталяції фотовольтаїчної станції, яка переробляє сонячну енергію на електричну.
– Із кожним роком попит на відновлювальні та екологічні джерела енергії постійно зростає, – наголосив Віктор Овчарук. – Весь світ намагається використовувати енергію сонця, вітру, води тощо. Це – вимога часу та реальні кроки для того, щоб зберегти навколишнє середовище. Досвід Польщі є дуже важливим, адже наші країни розташовані поруч, в одному кліматичному поясі. Відтак, варто скористатися цим досвідом.
Делегація з Тернопільщини ознайомилася і з діяльність Підкарпатського науково-технологічного парку –  масштабного інноваційно-технологічного центру. У ньому, завдяки лояльній політиці у податковій системі, створені умови, максимально сприятливі для науково-технічних інноваційних проектів. До слова, аеропорт «Жешув-Ясьонка» є одним із сегментів цього технологічного парку.
Під час двосторонніх зустрічей із польською стороною йшлося і про масштабний пласт культурологічних зв’язків. На території Підкарпатського воєводства налічується багато сіл, у яких є чимала кількість українських пам’яток культури, що потребують належного догляду. Так само і на території нашої області багато пам’яток культури Польщі. Налагодження своєрідного мосту двосторонньої співпраці дасть можливість глибше знайомитися з культурою сусідів і реалізувати цікаві та потрібні спільні проекти.
Керівники тернопільської делегації подякували польській стороні за підтримку України, за всебічну допомогу і безцінний досвід у розбудові територій. А ми маємо розуміти, що успіх – це спільна праця усієї спільноти: і влади, і громади. Такі можливості для успішного розвитку ми маємо і їх у жодному разі не можна втратити.