Повідомити новину

Поширити:

Фініш 2017 року для колективу підприємства «Агропродсервіс Інвест», що в Козівському районі, був подвійно приємним. Його молочнотоварна ферма визнана кращою у компанії «Агрорпродсервіс» за минулий рік. А в останню декаду грудня на центральній садибі здали в експлуатацію нове приміщення, в якому розмістили 276 голів молодняка ВРХ.
«Звісно, причин для оптимізму чимало, але й тривог не менше. Одна справа працювати в умовах стабільного податкового законодавства, а інша – йти наосліп, неначе по мінному полю, – зазначає директор агропідприємства Юрій Малюта. – Скажімо, ще донедавна держава відшкодовувала нам ПДВ за реалізоване молоко і таким чином працювали з рентабельністю 20 відсотків. А тепер цю пільгу відмінили, і ми автоматично втратили  рентабельність галузі. Але ж колектив на щось сподівався, щось планував, збудував тваринницький комплекс, у який вклав 13 мільйонів гривень! Тож як бути далі?»
Та попри всі сюрпризи держави, керівництво «Агропродсервіс Інвесту» рук не опускає. Директор з тваринництва Володимир Сергеєв, який у козлівському господарстві чотири роки відпрацював ветлікарем, в галузь вкладає душу і серце, розповідає про плани на перспективу. На сьогодні на двох комплексах агропідприємства утримують 1200 голів ВРХ, у тому числі 450 корів і стільки ж ремонтного молодняка.
Дійне стадо обслуговують не кілька десятків доярок, а лише чотири досвідчених оператори. «Це стало можливим завдяки тому, – каже Володимир Іванович, – що модернізували доїльний зал за принципом «Ялинки». І якщо колись доярка йшла до корови, то тепер корова йде до оператора. Від таких змін, чіткої організації праці та пристойної зарплати щиро радіють Галина Козак, яка тут працює уже 17 років, а також її колеги Олеся Волошин, Оксана Ремез, Любов Довгань і Ольга Стецюк, котрі досягають середньодобових надоїв у 19 кілограмів. Нині їм немає потреби навіть думати про закордонні заробітки, бо і в рідному селі зароблять не менше, ніж у Польщі.
Наполегливо працює і колектив тваринницької ферми №2, де вирощують 160 биків. За словами завідувача ферми Ореста Мриглода, середньодобовий приріст телят на відгодівлі сягає до тисячі грамів.
У перспективі поголів’я тварин в агрофірмі планують суттєво збільшити, у планах – будівництво ще двох  тваринницьких комплексів у Козлові і Таурові. Відтак місцеві люди матимуть постійну роботу і стабільну зарплату.
Сьогодні тваринницька галузь «Агропродсервіс Інвесту» на піднесенні. Незважаючи на те, що стадо ВРХ на інших комплексах компанії генетично сильніше, у Козлові добиваються кращих показників. Одна з причин у тому, що два роки тому козлівські тваринники взяли курс на голштинізацію і повністю перейшли на відтворення стада канадським сім’ям, тож уже нинішнього року отримають 150 первісток, які на третину поповнять дійне стадо. Заодно планують підвищити надої молока до 6600 кілограм на одну корову. Звісно, продуктивність стада можна було б збільшувати суттєвіше. Якщо, приміром, придбати за кордоном дорогий ремонтний молодняк, то вже через рік надої можна було б підвищити на 20%. Однак у Козлові покладаються на власні сили – повільніше, але дешевше і надійніше. А в підсумку тут мають намір вийти на 600 дійних корів.
Стабільного успіху козлівські тваринники досягають, передусім, завдяки сучасним технологіям утримання тварин і повноцінного раціону годівлі, в якій удосталь вуглеводів, білків та мінеральних речовин.
По все це ретельно дбає злагоджена управлінська команда, невтомним двигуном якої є уже згадуваний директор з тваринництва і водночас аспірант столичного інституту ветеринарної медицини Національної академії наук Володимир Сергеєв, який чимало досвіду і професійних секретів запозичає саме у цій скарбниці знань. Надійними членами його команди є завідувач ферми №1 Василь Войтович, головний ветеринар Віталій Адамчук і головний зоотехнік Ольга Шечук. Це власне той кістяк, який вправно диригує тваринницькою галуззю агрофірми і, попри всі тимчасові проблеми, впевнено творить апетитну молочну ріку «Агропродсервіс Інвесту».

Тарас БОГДАНЮК