Повідомити новину

Поширити:

Погода наприкінці квітня та впродовж травня «дарує» українцям проливні дощі. Спершу жителі сіл говорили: «Не варто нарікати. З неба золото падає». Однак, коли це «золото» почало затоплювати подвір’я, замулювати поля, городи, ба, більше того, зносити хліви та стодоли, забили на сполох…
Не за горами й початок літа, а там – і посівна. Тож ми поцікавилися у заступника директора департаменту АПК Тернопільської ОДА Василя Кічака,  у якому стані перебувають посіви, скільки знищено полів, і найголовніше – чи варто бодай сподіватися на хороший урожай?
«Справді, негода наробила великого лиха. Якщо говорити мовою цифр, то на Тернопільщині на двох з половиною тисячах гектарів посіви були пошкоджені, а на 558 га – загинули. Їх будуть пересівати, однак лише за сприятливих погодних умов. Наразі погода не дає змоги провести такі технологічні операції», – каже пан Кічак.
Чиновник розповів, що сума збитків, завдана негодою, становить понад 66 мільйонів гривень. Найбільше постраждали угіддя у Зборівському, Козівському, Бережанському районах.
«На жаль, в нашій області мало не щодня йдуть дощі. Синоптики стверджують, їх кількість уже перевищила місячну норму. До слова, за норми 61 мм опадів, станом на 16 травня було 81 мм. В окремих районах випало дві, а то й дві з половиною місячних норми.
Як наслідок – значне перенасичення грунту вологою. Тож усі необхідні технологічні операції на полях не проводять. Так, в народі кажуть, що у травні ніколи багато води не буває. Однак надмірні опади, надто поєднані зі стихійними явищами, утворюють «блюдця» на полях, замулення, змивають посіви. Це може призвести до зниження врожайності, зменшення кількості рослин на квадратний метр тощо».
Проте, запевнив Василь Васильович, не варто передчасно очікувати гіршого. Якщо погода таки покращиться, є шанс виправити ситуацію.
«На певних ділянках, де негода завдала найбільших збитків, урожай буде меншим. Однак загальний результат   залежатиме від подальших погодних умов, які сприятимуть росту і розвитку рослин, запиленню, дозріванню, зокрема від балансу між кількістю ефективних температур і кількістю опадів, а також від наявності можливості доступу  сільськогосподарської техніки до полів для виконання технологічних операцій», – сказав пан Кічак.
Зоряна ДЕРКАЧ