Мільйон на соціальні проекти у Кам’янках

У неділю врочисто відсвяткували День працівників сільського господарства у ТОВ «Агрофірма «Медобори», що у Підволочиському районі.

У церкві Святого Михаїла відбулося  Богослужіння, в якому взяли участь інвестори господарства –   генеральний директор  ТОВ «Епіцентр К» Петро Михайлишин та генеральний директор «Агрохолдинг  2012» Василь Мороз.

Далі був розіграш лотереї, де можна було виграти крупи, борошно, макарони, а ще – телят та поросят. Учасники дійства насолоджувалися святковим концертом за участю місцевих  аматорів сцени та запрошених гостей – відомого у нашому краї гумориста Гриця Драпака та сольного виконавця популярних українських пісень Павла Доскоча.

Як розповів Василь Мороз,  генеральний директор «Агрохолдингу 2012»,  структурним підрозділом якого віднедавна є  ТОВ «Агрофірма «Медобори», для нього найбільшою честю є вшанування тих, хто вирощує хліб та до хліба. Та й вітати у День працівників сільського господарства є чим – місцеві товаровиробники з добрими результатами закінчують цей рік. Інвестори ж, що прийшли сюди,  у свою чергу, подбали про суттєве підвищення зарплат для працівників сільськогосподарського підприємства, про подвоєння плати за оренду паїв. За півроку вклали  мільйон гривень у  різні соціальні проекти.

«Представники «Агрохолдингу 2012»,  структурним підрозділом якого  є  ТОВ «Агрофірма «Медобори», – каже заступник директора з соціальних питань Уляна Хом’як- Антонюк, –  прийшовши у Кам’янки, відразу заявили, що є соціально-відповідальними, зобов’язуються дбати про добробут місцевих селян.

Коли прийшли нові інвестори, а ними є родина Герегів – народний депутат України Олександр Герега та засновник ТОВ «Епіцентр К» Галина Герега, а також «Агрохолдинг 2012», що обробляє понад 120 тисяч гектарів землі у Київській, Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій і тепер у Тернопільській областях, місцеві селяни хвилювалися, що   буде скорочення робочих місць, може поменшати живності на фермах. Але побоювання були марними – прийшов потужний інвестор з масштабними планами розвитку тваринництва, рослинництва, переробних промислів.

А також, як ми бачимо, з бажанням  опікуватися соціальними питаннями розвитку Кам’янок та довколишніх сіл. Таким чином,  я можу  продовжити справу батька, що донедавна очолював це господарство, а нині пішов у засвіти,  Луки  Антонюка. Нові інвестори обіцяють дбати про вирішення соціальних питань, будуть вкладати у розвиток села,  щоб була користь громаді».

«В обробітку ТОВ «Агрофірма «Медобори» нині є 3200 гектарів землі на території Кам’янок, Мовчанівки, Хмелиськ, Росохуватця, Супранівки. Усі ці села належать до Підволочиської об’єднаної територіальної громади, – розповіли директор господарства Юрій Коваль та його перший заступник Ігор Свинобой. – Аграрії займаються вирощуванням пшениці, соняшника, кукурудзи, цукрового буряка, гороху. У стайнях є понад тисяча голів свиней, стільки ж великої рогатої худоби. Виробляють тут також пшеничну, горохову, перлову, інші крупи, соняшникову олію».

«Усю цю продукцію ми постачаємо у місцеві соціальні заклади. Майже 300 учасників святкової лотереї змогли принести додому борошно, цукор чи крупи. Найбільшим щасливчикам вдалося виграти поросят та телят. Для селян такі подарунки є особливо цінними. «Агрохолдинг 2012» прийшов на Підволочищину  недавно, у квітні нинішнього року, але ми уже зробили чимало добрих справ. Ось і нині, з нагоди свята, завітали у місцеву одинадцятирічку та садочок «Веселка», – каже генеральний директор «Агрохолдинг 2012» Василь Мороз.

«Рука, що дає, ніколи не зміліє, а, віддавши з щирим серцем, селянин знову посіє», – сказала, вітаючи аграріїв, директор місцевої школи Оксана Кучеравенко. Вона подякувала благодійникам за подарунки учням, педагогам, школі до 1 вересня, Дня вчителя, зокрема за мультимедійну дошку, проектор, провела екскурсію школою.

Не змогла приховати радості від візиту аграріїв-благодійників і директор ще одного сільського соціального закладу – садочку «Веселка» – Світлана Дудлій. Адже гості завітали з великою кількістю дитячих іграшок – конструкторів, ляльок, машинок тощо та з обіцянкою  допомагати соціальним закладам на селі й надалі.  Того ж дня було внесено суттєву пожертву на церкву, де відбувалося святкове Богослужіння за участі отця Андрія Курила.

На завершення у місцевому будинку культури кращих аграріїв було відзначено грамотами, цінними подарунками. І полилися залою гучні пісні, танці, галицький гумор.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

На фото: генеральний директор «Агрохолдинг 2012» Василь Мороз, генеральний директор ТОВ «Епіцентр К» Петро Михайлишин,  директор  ТОВ «Агрофірма «Медобори»  Юрій Коваль та заступник директора з соціальних питань Уляна Хом’як-Антонюк; під час відвідин дитячого садочка «Веселка» у Кам’янках.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*