«Мазепа» знову на сцені шевченківців

Після п’ятирічної перерви, з причин, про які можна тільки здогадуватися, на велику сцену повертається «Мазепа». На цю виставу Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Т. Шевченка запрошує у вівторок, 21 листопада.

Показ приурочений до Дня Національної гідності та присвячений 310-річчю перебування Івана Мазепи у Бережанах і Почаєві й 145-річчю від дня народження нашого земляка Богдана Лепкого, п’ятикнижжя якого і лягло в основу п’єси. Її написали заслужений діяч мистецтв України, головний редактор журналу «Літературний Тернопіль», драматург Богдан Мельничук і народний артист України, головний режисер шевченківців Олег Мосійчук. Він і поставив цей спектакль.

Нагадаємо, що вистава про гетьмана України, зокрема стосунки Мазепи з Мотрею Кочубеївною, з російським царем Петром I та його прихвоснем О. Меншиковим, який розтерзав Батурин, про події під Полтавою 1709 року, відзначена у 2011-му регіональною премією «Галицька Мельпомена» (Львів), а в 2012-му – премією IV Всеукраїнського театрального фестивалю сценічних першопрочитань «Коломийські представлення». Про неї схвально відгукнулися відомі критики, відзначивши високий рівень режисури і майстерну гру акторів.

У виставі «Мазепа» зайнятий увесь творчий склад театру. В головній ролі – народний артист України, професор, завідувач кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка В’ячеслав Хімяк. Особливо актуальний цей спектакль нині, у період російсько-української війни. Не пропустіть!

Ольга ВОЛИНСЬКА   

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*