Повідомити новину

Поширити:

 

DSC_0176Малашівське сміттєзвалище отримає нове обличчя. Його рекультивують за європейськими технологіями і  висадять дерева
 У Тернополі дбають про екологічну безпеку на сміттєзвалищі у селі Малашівці. Зокрема,  міська рада виділяє щороку на його рекультивацію 1 млн. грн.  Також виділяються кошти для забезпечення соціально-побутових потреб мешканців села.
Як стверджує міський голова Тернополя Сергій Надал, сама процедура рекультивації відбувається за найсучаснішими європейськими технологіями, які були запозичені в Австрії та Польщі.
На полігоні постійно працює техніка, яка трамбує привезене сміття та засипає його сумішшю, беруть її з кар’єру села Малашівці.Після рекультивації тут будуть висаджувати дерева.
«Секрет полягає саме у кар’єрній висипці, яку ми сюди завозимо, – це глина, камінці та пісок. Так, наприклад, коли йде дощ, утворюється плівка, вона консервує цей шар сміття утрамбований, туди не поступає кисень і воно не може самозапалитись. Завдяки трамбуванню саме піском з глиною впродовж останніх років сміття тут не загорається та не виділяє різкого запаху», – розповів відповідальний за рекультивацію сміттєзвалища Руслан Собчук.
Тим часом міська та обласна рада спільними зусиллями намагаються врегулювати бюрократичні норми, щоб закріпити за містом територію полігону. Це дасть юридичну можливість Тернополю споруджувати там «сміттєві» та газові заводи.
«Для того, щоб розмістити будь-який об’єкт, має бути закріплена земельна ділянка. Виділення та закріплення таких земельних ділянок за межами населених пунктів є компетенцією обласних адміністрацій. У Тернополі процедура оформлення земельної ділянки під Малашівецьким полігоном зрушилась з місця. Хочу подякувати діючому голові Тернопільської ОДА Степану Барні, з яким є повне взаєморозуміння. Вже розроблений перший проект землеустрою, ми працюємо в цьому напрямку разом і найближчим часом земля буде закріплена та узаконена за міською радою», — розповідає міський голова Сергій Надал.
За словами Сергія Надала, на Малашівецькому полігоні вже готовий працювати американський інвестор, який матиме змогу робититам відповідні заходи по дегазації. Також підприємство може перетворювати газ у дешеву електроенергію. Більше того, це будуть додаткові робочі місця для мешканців Малашівців та Тернополя.
Джерело: http://7days-ua.com/