Максимівська лікарня запрацює по-новому: завершується ремонт та оновлення медзакладу

Якісна та комфортна сільська медицина – можлива. Саме так вважають у с. Максимівка Збаразького району. Максимівська лікарня побудована у 60-х роках, і відтоді медперсонал лише своїми силами робив поточний ремонт. Та цього виявилось недостатньо, у приміщені було волого, підлога прогнивала. Торік місцева влада вирішила здійснити ремонт лікарні, до якої звертаються не лише місцеві  жителі, а й люди із сусідніх сіл.  Підтримав ініціативу агрохолдинг «МРІЯ».
Сьогодні Максимівська лікарня нагадує медзаклад обласного центру: нова підлога, двері, вікна, євроремонт – усе для комфорту хворих. Представник будівельної компанії, яка займалась оновленням медзакладу, розповідає, що колосальну роботу проведено недаремно, про що свідчить вдячність місцевих жителів.

«Приміщення лікарні старе, стіни увібрали характерні  запахи. Тому було вирішено зняти всю штукатурку. Поміняли систему каналізації, водопостачання, повністю зробили нове електропостачання, опалення, стяжку, постелили кахельну плитку», – ділиться результатами роботи директор компанії-підрядника Тарас Хом’як.

Незабаром медперсонал лікарні зможе приймати перших пацієнтів. Медзаклад розрахований на 10 ліжко-місць. До кінця березня має запрацювати соляна кімната, у планах – облаштування фізіотерапевничного та ароматерапевтичного кабінетів. У новому корпусі, який саме будують, передбачено басейн. Головний лікар дільничної районної лікарні розповідає, що у закладі з’являться нові вакансії для лікарів.

«Ми закінчили поточний ремонт майже у всіх палатах і кабінетах, призначених для здійснення тих чи інших процедур. Наразі потрібні лікар-вертебролог і фізіотерапевт. Також облаштуємо кімнату ЛФК  (лікувальної фізкультури), де встановимо тренажери  для розтяжок, лікування суглобів та загального оздоровлення», – розповідає Володимир Мельник, головний лікар Максимівської дільничної районної комунальної лікарні.
Хоча село Максимівка і невелике, однак тут вирує активне життя. За останні роки громаді вдалося повністю відремонтувати місцевий будинок культури, провести ремонтні роботи у церкві, цього року  запрацює і лікарня. Допомагає втілювати ініціативи громади агрохолдинг «МРІЯ».

«Люди тут працьовиті, як бджілки. Завжди  привітні, усміхнені. Коли ми приїжджаємо сюди, то живемо потребами села, стаємо частинкою громади. Завжди відгукуємось на прохання місцевої влади та жителів. Для ремонту лікарні минулого року спрямували 100 тис. грн, а цьогоріч   допомогли придбати обладнання на майже таку ж суму. Доправляємо його з Німеччини. Це – ліжка,  тумбочки,  місця для сидіння і багато іншого інвентарю, необхідного для повноцінного функціонування медзакладу», – інформує Надія Нагірна, керівник регіонального структурного підрозділу агрохолдингу «МРІЯ».

Місцеві жителі не приховують радості – тепер у них є свій медзаклад належного рівня. Адже добиратись до обласного або районного медзакладу важко, оскільки дорога із села пролягає через поле, тож не кожен має змогу її подолати. Але тепер громада впевнена: допомога – поряд, сільська медицина – жива!

Ірина ПИСКУР

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*