Повідомити новину

Поширити:

Упродовж двох днів Збаразький замок був майданчиком для презентації потенціалу Тернопільської області й Тернополя більш ніж 200 представникам 25 країн світу. Цьогоріч на Збаражчині відбувся вже Х Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2018», мета якого не лише привабити у наш край іноземних інвесторів, а й налагодити й встановити нові дипломатичні відносини.
Окрім керівництва Тернопільської області та міста, учасниками заходу були заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, голова правління Німецько-Української торговельно-промислової палати Александер Маркус, заступник директора Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Уляна Хром’як.
Першого дня форуму, 24 травня, іноземні гості спілкувалися за «круглим столом» з очільниками краю. Було підписано три міжнародні угоди: меморандум про співробітництво між Тернопільською ОДА та Американською торговельною палатою в Україні; меморандум щодо реалізації проекту «Розвиток інституційної спроможності в залученні прямих іноземних інвестицій на регіональному рівні: Тернопільська область» у рамках програми «U-LEAD з Європою» між Офісом із залучення та підтримки інвестицій Ukrainevest та Тернопільською ОДА, а також меморандум про співпрацю між Тернопільською ОДА, Тернопільською облрадою та польською компанією L&G щодо відновлення діяльності аеропорту. Голова обласної ради Віктор Овчарук сказав:
«Це один із тих головних напрямків співпраці, у якому обласна влада особливо зацікавлена. Меморандум скріплений підписами, і ми розпочинаємо спільну діяльність. Через місяць очікуємо на представників компанії. Тернопільська обласна рада приділяє значну увагу інвестиційному форуму, який спрямований на утвердження на міжнародному рівні позитивного іміджу нашого краю як території, сприятливої для інвестування і ведення бізнесу. Форум відбувається в рамках виконання заходів Програми міжрегіонального та зовнішньоекономічного співробітництва Тернопільської області, затвердженої обласною радою».
Також на території Збаразького замку діяли 5 спеціалізованих секцій, на яких представники іноземних делегацій та дипломатичних установ могли отримати детальнішу інформацію про агропромисловий комплекс, малий та середній бізнес, перспективи розвитку енергоефективності та впровадження відновлювальних джерел енергії на Тернопіллі. Окрім того, чимало уваги приділили й розвитку туризму. Детально обговорили питання про можливість створення центру на основі транскордонної співпраці «Трансімперія», відкриття індустріального парку «Тернопіль» та перспектив розвитку IT-індустрії в області.
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна зазначив, що діяльність інвестиційних форумів сприяє більш масштабному потоку інвестицій у нашу область.
«Ми маємо відповідні повноваження, надані Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, щодо забезпечення підтримки і захисту іноземних інвестицій. На сьогодні в області працюють понад 300 підприємств із 100-відсотковим іноземним капіталом, – розповів Степан Барна. – Отже, зацікавлені в якомога більшому залученні інвестицій. Участь у форумі понад 500 учасників, серед яких 200 – представники 25 країн світу, свідчить про те, що Тернопільщина стала цікавою для реалізації інвестиційних проектів. Приріст іноземних капіталовкладень щороку становить щонайменше 30% в реальний сектор економіки. Це – результат форуму».
Варто зазначити, що іноземні інвестори додатково вклали 1,7 млн доларів США прямих інвестицій. Обсяг зовнішньої торгівлі зріс на 29% і становить 731 млн доларів США. Поставки продукції товаровиробників з Тернопільщини за кордон виросли на 29%, імпорт товарів – на 27%. Найбільше інвестицій на Тернопілля надходить із Польщі, Німеччини та Японії.
Голова ТОДА наголосив, що особливо зацікавлена нашим краєм Польща. Так, за підсумками минулого року, інвестиції саме цієї країни в економіку області зросли майже на 30%, а товарообіг Тернопілля з Польщею становить більше як 50% від загального обсягу товарообігу з країнами Європейського Союзу. Крім того, сьогодні наш край має успіх на ринках збуту країн Азії та Африки.
Зростає й кількість іноземних капіталовкладень у розвиток інфраструктури міста Тернопіль.
«У 2018 році обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста, збільшився на 2,8 мільйона доларів США і становить майже 18 мільйонів доларів США проти 15 мільйонів у 2017 році. В нашому місті працює 81 підприємство з іноземними інвестиціями, бізнесмени з 28 країн світу вкладають кошти у Тернопіль. Це один з кращих показників в Україні. До п’ятірки основних країн-інвесторів належать Естонія, Бельгія, Польща, Німеччина та Італія», – зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал.
Тетяна ВІТЕНЬКО