Повідомити новину

Поширити:

1448


14411Із невеликої школи медсестер, відкритої у важкі повоєнні роки, за сім десятиліть Чортківський державний медичний коледж став одним із лідерів серед навчальних медичних закладівУкраїни.
 
Альма-матер, у якій основна фігура – студент
 
«Питання освіти, зокрема медичної, як на мене, є питанням національної безпеки. Від того, як виховаємо студентів, як навчимо, який дамо поштовх до життя, розвитку таланту, таким буде і наше майбутнє»,- переконаний директор  Чортківського державного медичного коледжу заслужений лікар України, кандидат медичних наук Любомир Степанович Білик.
Уже від викладачів та студентів почула: директор постійно повторює «Діти, ви найкращі!». Як зауважує методист  Олександра Ігорівна Петрушенко, це не просто порожня хвальба, а своєрідне заклинання, висока планка, до якої треба прагнути. «І наші студенти таки найкращі. Таке позитивне ставлення робить своє – колишні шкільні непосиди у нас перетворюються на вдумливих старанних студентів», – запевняє.
А ще відзначають особливий дух коледжу – тут панує взаємна турбота, родинність.
«Сьогодні батьки хочуть віддавати своїх дітей на науку туди, де є безпека, відповідальність, добрі умови і, звичайно, рівень. Я завжди сповідував і сповідую кредо: головною фігурою у навчальному закладі є студент. Ми повинні надати йому не лише медичний фах, а й розвинути його культуру, у тому числі мову, християнські засади. Прилучити його до пісні, танцю, спорту. Якщо з першого дня науки повести студента таким шляхом, а ще плюс відповідальність, справедливість, які він відчує у стінах коледжу, то можна сподіватися, що наша місія буде виконана добре», розмірковує Любомир Степанович.
 
Високий рейтинг
 
У коледжі навчаються 1 700 студентів, окрім того 200 – на заочній формі навчання. Тут чотири відділи: лікувальна справа, сестринська справа, акушерська справа, фармація, стоматологія ортопедична.
Здавалося б, Чортків – провінційне місто, але серед студентів-медиків – вихідці із 16 областей. Така широка географія студентської аудиторії, безперечно, є свідченням високого рейтингу навчального закладу. Викладач Марія Зеновіїна Яворська зауважує, що якщо студенти із сходу країни прибувають, можливо, через вимушені обставини, то з інших регіонів – це усвідомлений вибір. І якщо вони віддають перевагу Чорткову, а не  медичному закладу у себе вдома (у кожній області є аналогічні заклади), то це є ще одним переконливим свідченням визнання.
У коледжі відзначають про велику популярність відділу фармації, де є і заочна форма навчання. Нещодавно проходив комплексний державний іспит, і екзаменатори, зокрема з Тернопільського державного медичного університету, були подивовані грунтовними знаннями випускників-заочників.
У березні був день відкритих дверей – тоді актова зала не помістила усіх охочих познайомитися з навчальним закладом. Звісно, тут тішаться з такої уваги, адже це означає, що цьогорічна вступна кампанія пройде вдало.
 
Навчання – насичене і … прозоре
 
П’ятиповерховий корпус коледжу, який реконструйовували, розбудовували поступово, а найактивніше за часів директорства Білика, зараз виглядає як єдиний сучасний ансамбль оригінальної архітектури. Вдалося зберегти неповторні вкраплення старовини, скажімо, дерев’яні сходи, які були тут ще з австрійських часів, замінили на такі ж, дубові. Комини з австрійської цегли переробили на каміни, і тепер є дві затишні аудиторії, де у холодний час палахкотять дрова. Тут не має занедбаних місць – кожен сантиметр використовується раціонально, навіть горище перетворено на ряд сучасних аудиторій.
Заступник директора Василь Богданович Панасюк провів мені екскурсію закладом. Скрізь сучасні ремонти, нові меблі, ошатність, багато навчальних стендів. Проходячи коридором, можна побачити, як відбуваються заняття у аудиторіях, бо скрізь скляні двері, а це і своєрідна прозорість навчального процесу.
Є таке спостереження: студентів 21 століття навчають педагоги 20 століття за методикою 19 століття. У коледжі не поділяють такого підходу, запевняють, що крокують у ногу з часом.
– Колись до нас приїжджав тодішній міністр охорони здоров’я. «Скільки у вас мультимедійних установок?» – запитав. «Знаєте, я й достеменно не знаю.» «Як?» – обурився той. Але пройшовся коледжом – проектори у кожній аудиторії. Був вражений.
Насправді у медичній науці  багато сталого, бо ж людський організм не міняється. Скажімо, застосування нано-технології – це вже завдання значно вищого щабля медичної допомоги – на рівні столичної науки. У ніші, відведеній у системі координат медичної допомоги,  ми готуємо, як на мене, дуже добрих кваліфікованих фахівців, – вважає Любомир Білик.
 
 
Яке воно, життя студента?
 
У коледжі багато уваги вділяють позааудиторній роботі, зокрема, аби студенти мали можливість займатися улюбленими справами чи розважитися у межах коледжу. Тут є ігровий, гімнастичний, тренажерний зали. Щовечора працюють багато секцій: шахи, волейбол, баскетбол, теніс, особливо популярний кросфіт. У цьому виді спорту студенти добре себе зарекомендували, навіть ставали призерами змагань. Є художні студії, танцювальні гуртки, самодіяльні колективи.
Гуртожиток – на понад 600 місць. Споруду повністю реконструювали на сучасний лад: енергозберігаючі вікна, душові кабінки, комп’ютерний клас навіть ортопедичні матраци. Мешканці дуже задоволені умовами, кажуть: єдина проблема – черги у душ.
Приємно відзначити, що коледж бере на себе відповідальність за студентів-сиріт. Зараз таких студентів 33. Двічі на рік їм  виділяють кошти на придбання сезонного одягу, взуття – біля 4 тисяч гривень, і цим займаються куратори. До Різдва та Великодня таким дітям готують подарунки, не лише з їжі, а й книг, інших потрібних речей. Звісно, сиротам виплачують соціальні стипендії. Марія Пилипишин із Коропця, другокурсниця відділу сестринської справи каже, що коледж забезпечує її фактично усім. До слова, дівчина добре вчиться і мріє продовжити навчання у вищому медичному навчальному закладі – аби стати хірургом.
У їдальні вартість обіду – 11-12 гривень. Такі доступні ціни можливі завдяки тому, що коледж має спортивно-оздоровчу базу у Більче-Золотому на Борщівщині. Там є присадибна ділянка, тримають цілу господарку – свиней, курей і навіть коней. Кілька років тому заклали новий сад – посадили 500 фруктових дерев. Але передусім спортивно-оздоровча база – для відпочинку. Усі студенти можуть оздоровитися, бо є три заїзди на рік.
Загалом Чортківський державний коледж справляє враження сучасної медичної школи. Слід зауважити, що заклад є комунальною власністю області, торік сплатив до бюджету шість з половиною мільйонів гривень податків.
Ще один штрих, який характеризує патріотизм, соціальну відповідальність колективу коледжу: на 311 тисяч гривень коштів і майна, у тому числі два аатомобілі, зібрано для потреб АТО.
 
Ольга КУШНЕРИК