Повідомити новину

Поширити:

14009Кава – творча запальничка (Ф.Максвелл)
Багато кому відомі оці  ранкові відчуття: важко підняти голову з подушки, спланувати день, змусити себе піти на роботу. Та лише ковток цього чудодійного напою і ви, мов нова копійка. У ту мить здається, що вам під силу все. Звісно, йдеться про каву.
Тож насправді вона шкодить чи  приносить користь організму? Ми перечитали безліч літератури,  поспілкувалися з медиками і були вражені.
Виявляється:

  1. Цей напій має не лише стимулюючий ефект, що допомагає нам остаточно прокинутися, кофеїн ефективно знімає втому, додає сил і покращує кровопостачання мозку, активізує процес запам’ятовування.
  2. Кава не тільки бадьорить, але й поліпшує настрій. Це пояснюється тим, що кофеїн виділяє дофамін – фермент, який відповідає за відчуття радості і задоволення. Кофеїн також підвищує кількість в крові жирних кислот, що є додатковим джерелом енергії.
  3. Кава помітно покращує пам’ять у літніх людей. Це довели вчені з університету Арізони, які провели експеримент серед людей похилого віку. Його учасники випивали по чашці кави щодня, але одні пили її з кофеїном, а інші – без. Так, при вживанні звичайної кави пам’ять людей не знижувалася до вечора.
  4. Згідно з різними дослідженнями, кава є потужним афродизіаком і викликає сексуальний потяг як у жінок, так і у чоловіків. Тут велику роль відіграє насичений кавовий аромат, який здатний пробудити почуття. Статистика доводить, що споживачі кави більш сексуально активні, ніж ті, хто віддає перевагу чаю або мінеральній воді. Більше того, вчені довели, що у чоловіків-кавоманів частіше народжуються здорові діти.
  5. Кава є головним джерелом антиоксидантів поряд з овочами, фруктами і чаєм. Вони запобігають окисленню — процесу, який є причиною старіння і руйнування клітин. Одна чашка кави містить близько 1000 мг антиоксидантів, а це становить ¼ денної норми. Антиоксиданти допомагають нам зберігати молодість і красу, особливо за умови активного способу життя.
  6. Регулярне вживання натуральної кави знижує ризик розвитку раку печінки, цукрового діабету, цирозу печінки, хвороби Альцгеймера. Кава допомагає і в профілактиці хвороби Паркінсона. Крім того, позитивно впливає на травну й імунну системи. Цей смачний напій сприяє виділенню шлункового соку, що допомагає кращому засвоєнню їжі.
  7. Дієтологи стверджують, що кава також покращує роботу нирок, позитивно впливає на роботу легенів і зменшує кількість нападів астми.
  8. Також кава допомагає зберігати фігуру і не набирати зайвих кілограмів. Існує чимало кавових дієт, які сприяють схудненню. Фізичні вправи ще більше підвищують термогенний ефект кофеїну, тому рекомендується випивати чашку кави перед тренуваннями. Це також допомагає зменшити м’язовий біль.
  9. Не варто забувати і про каву як косметичний засіб. З його допомогою можна швидко позбутися целюліту, зміцнити волосся і повернути молодість шкірі.
  10. Охолоджена кава здатна допомогти людям, що страждають від імпотенції. Цю гіпотезу підтвердили вчені з США, які провели низку досліджень і з’ясували, що щоденне вживання холодної кави допомогло 67% чоловіків. Вважається, що таке лікування найефективніше в літній період. Корисніша та кава, яка зварена в турці і охолоджена в холодильнику протягом кількох годин.

Підготувала Зоряна ДЕРКАЧ