Повідомити новину

Поширити:

250005Сучасні препарати для захисту рослин не завжди є під рукою в потрібний момент. Та й урожай, що дозріває, не можна обробляти хімічними засобами. Виручать підручні матеріали.              
ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО
Розчин застосовують проти попелиць на овочевих культурах (200-300 г на 10 л теплої води).
ЙОД
Розчин йоду (5-10 крапель на 10 л води) сприяє кращому росту полуниці й захищає її від хвороб. Обприскують рослини раз у сезон до цвітіння.
МАРГАНЦІВКА
Допоможе в боротьбі з сірою гниллю суниці (2 ч. л. на 10 л води), борошнистою росою на ягідних кущах (темно-рожевий розчин), дротянкою (полити перед посадкою рослин грунт розчином – 2 г на 10 л води). При підготовці картоплі на насіння в міцному розчині миють щойно викопані бульби.
КРЕЙДА
Розчин крейди (1 ст. л. на відро води) застосовують для попередження обпадання зав’язей у вишні й сливи, що ростуть на кислих грунтах. Через нестачу вапна у рослин не формується кісточка, тому зав’язь обпадає. Два-три рази з інтервалом 10-12 днів потрібно рясно поливати розчином грунт під деревами.
ПОРОШОК ГІРЧИЦІ
Обпилений порошком грунт стане перешкодою для слимаків. У першій половині літа настоєм обприскують ягідні кущі проти агрусової вогнівки (100 г на 10 л води, настоювати 2 дні, процідити, розбавити навпіл водою й додати 40 г мила на кожні 10 л). Такий самий настій захистить плодові дерева від гусениць яблуневої плодожерки і листогризучих гусениць (обробити дерева через 15-20 днів після цвітіння), допоможе капусті й коренеплодам позбутися попелиць, клопів, трипсів.
МЕЛЕНИЙ ЧОРНИЙ І ЧЕРВОНИЙ ПЕРЕЦЬ
У деяких випадках меленим перцем, чорним і червоним, можна замінити тютюн. Розсипте перець у міжряддя після поливу, перед розпушуванням, і він відлякуватиме капустяних мух і блішок від редису.
ЦУКОР
Розчин цукру (1 ч. л. на 1 л води) приверне бджіл до бджолозапильних гібридів. Рослини потрібно обприскати.
СІЛЬ
Розчин кухонної солі захистить полуничні ділянки від мурах. Висипана на свіжий пень і корінь пачка солі заглушить ріст тільки-но зрубаного дерева і куща, а також не дозволить розростися хрону: викопавши непотрібні кущі, насипте на корені, що залишилися, трохи солі, і хрін загине.
КЕФІР
Убереже чорну смородину від борошнистої роси. Кущі зв’язують і обробляють сумішшю кефіру й води (1:1).
ЯЄЧНА ШКАРАЛУПА
Захистить овочеві культури від капустянки. Шкаралупу вносять у грунт у вигляді розтертого порошку, змішаного з рослинною олією, перед посівом.
ЯБЛУЧНИЙ ОЦЕТ
Попелиця його просто не витримує. Крім того, оцет дієвий і проти грибкових хвороб. Розчиніть 1 ст. л. в 1 л води й обприскуйте рослини (у похмуру погоду).
СОНЯШНИКОВА ОЛІЯ
Розбовтана у воді, вона захистить полуницю від мурах. Для обприскування листя, ураженого грибком, візьміть 1 столову ложку олії на 3 л води.
ЦИБУЛИННЯ
Розкидане на ділянках садової суниці цибулиння не допустить до рослин кліщів. Його відваром можна обприскати посіви моркви, щоб відлякувати морквяну муху. Для обробки моркви перед зберіганням ефективним є настій (50-100 г цибулиння на 1 л води, настоювати 3-5 днів). Коренеплоди опускають у нього на 10 хвилин і, не просушуючи, закладають у сховище.