Повідомити новину

Поширити:

2400012Напевне, одним із не багатьох місць у селі, де можна відпочити і культурно збагатитися, є будинок культури.
Про особливості роботи такого закладу ми вирішили дізнатися в директора будинку культури с. Буцнів Тернопільського району  Михайла Юречка, який обіймає цю посаду вже 40 років.
– Михайле Адамовичу, у вашому сільському будинку культури є гуртки, якими захоплювалась би молодь?
– У нас працює драматичний і танцювальний гуртки, діє вокальний ансамбль, гурток художнього слова, а також хоровий гурток для дорослих. Більшість молоді займається у танцювальному гуртку.
– Наскільки активно молоді люди долучаються до культурного життя?
– Молодь у нашому селі, як і всюди, різна. Одні активно працюють у гуртках художнього слова, вокальному, танцювальному, драматичному. З радістю готуються до виступів і беруть участь у концертах. А є байдужі, яким нічого не треба.
– Діяльність гуртків та функціонування будинку культури вимагає фінансових затрат. Як у вас вирішують ці питання?
– Ми перебуваємо на балансі відділу культури районної ради, але фінансує нас сільська рада. Нещодавно саме за рахунок коштів сільської ради поміняли вікна на енергозберігаючі. Звичайно, мізерний сільський бюджет не здатний профінансувати всі наші потреби, тому доводиться шукати і спонсорів. Скажімо, новий баян для будинку культури придбав Роман Шершун. Нині у приміщенні потрібно замінити підлогу, оновити завісу. На це нам надала кошти компанія «Агропродсервіс». А ще бажано придбати нові сценічні костюми. І в цьому разі сподіваємося на допомогу спонсорів.
– Хто допомагає вам налагоджувати роботу гуртків, проводити заходи?
– Мої помічники – художній керівник Роман Коломієць, а також Вікторія Колядка, Галина Федиш, Тетяна Ковель, Оксана Боднар та багато інших односельчан.
– А як часто в селі відбуваються заходи?
– Намагаємося організовувати їх до всіх календарних свят. Наразі готуємо концерт до Дня Конституції України.
Ольга МИЛИМКА, Марія НЕДІЛЕНКО,
студентки ТНПУ ім.В.Гнатюка