Іван ПРОДАНИК: «Втілюємо масштабні проекти, які необхідні для розвитку громади»

Ремонт доріг, реконструкція об’єктів соціальної інфраструктури – ці напрямки роботи вважає пріоритетними голова Товстенської селищної ради Іван Проданик. У смт Товсте завершується будівництво очисних споруд. Про цей масштабний та інші важливі для громади проекти – далі в інтерв’ю. 

Нагадаємо, 29 квітня в 40 об’єднаних територіальних громадах відбудуться перші місцеві вибори. Відповідне рішення Центральна виборча комісія ухвалила у лютому. На Тернопільщині голів громад і місцевих депутатів обиратимуть у Товстенській і Дорогичівській ОТГ. До Товстенської селищної об’єднаної територіальної громади належать три населені пункти – смт Товсте (центр громади), с.Головчинці, с.Королівка.

Іван Проданик з 25 жовтня 2015 року очолює Товстенську селищну раду. Він був висунутий від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Наприкінці квітня 2018 року в складі команди цієї партії балотуватиметься на виборах на посаду голови Товстенської селищної об’єднаної громади.

«Запускаємо очисні споруди, і на черзі – інші масштабні проекти»

– Після Великодніх свят у смт Товсте планується запуск очисних споруд.

– Так, цей масштабний проект розпочали реалізовувати у 2016-2017 роках за кошти, спрямовані з Фонду регіонального розвитку, та на основі співфінансування з селищного бюджету. Загальна кошторисна вартість проекту становить 8,5 млн гривень. Роботи вже на завершальному етапі. Провели реконструкцію системи каналізації центральної частини селища та будівництво біологічних очисних споруд. Для Товстого це дуже важливий проект, бо каналізація не працювала. У центральній частині селища є багатоповерхові будинки, лікарня, ліцей, загальноосвітня школа, дитячий садочок, музична школа. До цих об’єктів вже підведені очисні комунікації.

– Минулого  року розпочали оновлення вуличного освітлення. Чи завершені роботи?

– У центральній частині селища Товсте старі ліхтарі замінили на сучасні світлодіодні.  На це було надано 95 тисяч гривень. Також у 2018 році спрямовано 95 тис. грн на поточний ремонт вуличного освітлення.  Наразі тривають роботи на вулиці Наливайка за фінансової підтримки приватного підприємства ПП НВАП «Ель Гаучо». Далі плануємо оновити освітлення на вулицях Зелена, Колійова, Сонячна і Церковна.

– Які плани щодо поліпшення якості надання послуг у медичних закладах?

– Цього року плануємо здійснити капітальний ремонт водолікувального відділення Товстенської районної комунальної лікарні. Відповідний проект вже подали на розгляд комісії, сподіваємося отримати кошти з Фонду регіонального розвитку. Загальна вартість проекту 6,5 млн гривень. Будуть спрямовані кошти з районного бюджету, а також із селищного бюджету у розмірі 250 тисяч гривень.

Розбудова спортивної інфраструктури і патріотичне виховання молоді

– Як розвивається спортивна інфраструктура?

– Ми розробили проект щодо спорудження спортивного майданчика зі штучним покриттям. Плануємо зробити стадіон для проведення змагань з міні-футболу. Як селищний голова, завжди підтримую спорт. Наші юні спортсмени беруть участь у чемпіонатах різних рівнів. Цього року з футболу посіли четверте місце в районі, перед тим – третє. Активно підтримуємо молодь, ФСТ «Колос» проводить різні змагання, беремо участь в них.

– Які ще напрямки роботи з молоддю є пріоритетними?

– Велику увагу приділяємо патріотичному вихованню. Минулого тижня провели урочистості з нагоди 204-ї річниці від дня народження видатного поета Тараса Шевченка. 9 березня учні Товстенської загальноосвітньої школи, Будинку дитячої на юнацької творчості, музичної школи, колективи Будинку народної творчості взяли участь у концерті, який відбувся в Заліщицькому районному будинку культури. А 10 березня представники духовенства відправили панахиду. У нас є дві церкви, долучилися до молитви організації, підприємства, установи. Окрім традиційних заходів, у неділю відбувся фінальний турнір змагань з міні-футболу. Перехідним Кубком була нагороджена команда-переможець, дітям вручили грамоти, медалі. Проводимо заходи з нагоди Дня Незалежності України, Дня матері, Дня вишиванки. День молоді традиційно святкуємо на нашому центральному стадіоні. У 2017 році до Дня Незалежності провели концерт за участю народних артистів України Богдана Сташківа, Павла та Петра Приймаків, а також нашого селищного колективу і переможця вокального проекту «Голос. Діти» Романа Сасанчина.

 «Дороги – це фундамент розвитку інфраструктури»

– 29 квітня в Товстенській ОТГ проведуть перші місцеві вибори, і громада офіційно почне функціонувати.  Яке ваше бачення розвитку інфраструктури?

– Вважаю, що якісні дороги – це фундамент розвитку інфраструктури. Треба прокласти шлях в с. Головчинці. Саме це село дало нам можливість об’єднатись і утворити територіальну громаду. Щодня автобус довозить дітей до Товстенської школи. Відремонтованою дорогою буде зручніше їздити до освітнього закладу. За поданням народного депутата України Олега Барни на ремонт спрямовані кошти із Фонду соціально-економічного розвитку. Окрім цього, за сприяння Олега Степановича, два роки тому було надано кошти на проведення енергоощадних заходів – 60 металопластикових вікон встановили у Товстенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Також  поміняли два старі котли в дитячому садку «Горобинка».

– Які проекти плануєте втілити в подальшому?

– Результати проведеної роботи дають упевненість в успішності подальших кроків. У 2017  році  запровадили посаду державного реєстратора. Два роки тому уклали договір щодо оренди землі, в результаті вже близько півмільйона гривень земельного податку щороку надходить у бюджет. Коли я став головою селищної ради, бюджет становив 1 мільйон 200 тисяч грн, а цьогоріч – 2 мільйони  700 тисяч гривень. Маємо перевиконання. У планах – відкрити Центр надання адміністративних послуг. У нас є вже напрацьовані проекти. У кожному населеному пункті треба починати реконструкцію шкіл, дитячих садочків, амбулаторій. Тобто, пріоритетом є об’єкти соціальної інфраструктури. І найголовніше – це відремонтувати дороги між селами. У нашому селищі є комунальне підприємство, яке займається вивезенням сміття, благоустроєм. Будемо запроваджувати роздільний збір сміття. Для сортування відходів за видами матеріалів встановимо сміттєві баки – для скла, пластику. Також треба провести вуличне освітлення у всіх населених пунктах громади, розвивати спортивну інфраструктуру. У Товстому плануємо відновити парк. Хочемо покласти бруківку, поставити лавочки, облаштувати все для комфортного відпочинку людей, щоб їм було затишно і приємно.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*