Іван ДАНИЛЮК: «Продовжуємо реалізацію масштабних проектів»

 

Загальний обсяг бюджету Великодедеркальської сільської об’єднаної територіальної  громади на поточний рік становить понад 22 мільйони гривень. Як зазначає голова ОТГ Іван Данилюк, порівняно з минулим роком, кошторис зріс майже на 3 млн грн. Про виконані роботи за 2017 рік та проекти, на які спрямовані кошти у 2018-му, – в інтерв’ю із головою Великодедеркальської сільської ОТГ Іваном Данилюком.

Здійснили масштабні роботи із реконструкції геріатричного відділення

– Ви головуєте у Великих Дедеркалах понад 20 років. Якими є результати об’єднання у територіальну громаду?

– Почнемо із фінансових показників. Минулого року усі сільські ради, які увійшли до Великодедеркальської ОТГ, отримали загальний дохід у сумі 1 мільйон 942 тисячі грн. Наприкінці 2017-го дохідна частина бюджету громади сягала 9 млн 631 тис. грн. Дохід на душу населення збільшився уп’ятеро, і наприкінці 2016 року становив 511 грн, на сьогодні – 2600 грн. Це найвагоміший результат об’єднання. Крім того, Великодедеркальська громада отримала додаткові кошти з Фонду регіонального розвитку, а це більше 2 млн гривень. За ці кошти за підтримки райдержадміністрації реалізували два проекти – замінили дах Великодедеркальської районної комунальної лікарні, збудували футбольний майданчик зі штучним покриттям. Також на розвиток інфраструктури громада отримала понад 2 млн гривень.

– Минулого року завершили реконструкцію геріатричного відділення. Чи повноцінно воно функціонує?

– Це один із масштабних проектів, який реалізовано на території нашої громади. Відділення діє з липня 2017-го, розраховане на 38 чоловік. Люди отримують медичні послуги в сучасних умовах. Міністр соціальної політики Андрій Рева на церемонії відкриття назвав це відділення одним із кращих в області. На реконструкцію закладу з бюджету управління капітального будівництва було спрямовано 2,2 млн гривень, також були долучені кошти з районного і міського бюджетів.

– На якій стадії будівництво водопроводу у селі Радошівка?

– У нашій громаді це було єдине село, яке не мало свого водопроводу. У зв’язку з погодними умовами – останніми роками посушливе літо – в криницях почала зникати вода, тому будівництво водопроводу стало нагальною потребою.  Ми здійснили роботи на суму 769 тисяч гривень, зокрема реконструювали башту, зробили забір води для пожежегасіння тощо. У 2018-му завершимо реалізацію проекту і жителі села будуть мати якісну питну воду.

Бюджет громади зріс майже на 3 мільйони гривень

– Скільки коштів передбачено на освітню галузь у бюджеті громади на 2018 рік? В яких освітніх закладах плануєте ремонтні роботи?

– Загалом бюджет громади зріс майже на 3 млн грн, порівняно з 2017 роком. Це стало можливим завдяки збільшенню доходів громади, а також освітній та медичній субвенції. Цьогоріч на освіту передбачено 7 млн 667 тис. грн, додаткова дотація – 2 млн 35 тисяч грн. Порівняно з минулим роком, це на один мільйон гривень більше. Ці кошти в основному скеруємо на виплату зарплати педагогічним працівникам. А гроші з власного бюджету спрямуємо на оплату енергоносіїв,  та на зарплату технічного персоналу, утримання дитячого садочка, спортивної школи. Окрім цього, галузь культури з 1 січня перейшла у наше підпорядкування, тож із бюджету громади будемо фінансувати музичну школу, клуби і бібліотеки. Надаватимемо допомогу дошкільним закладам, які розташовані на території ОТГ. До речі, минулого року відкрили першу дитячу дошкільну групу в Садківській школі І-ІІ ст. Цей проект вдалося здійснити спільно з райдержадміністрацією.

– Яка сума спрямована на розвиток галузі медицини? 

– На утримання медичної галузі передбачена державна субвенція у розмірі 2 млн 825 тис. грн. Додаткова дотація також буде спрямована здебільшого на медицину – 2 млн 735 тис.  грн. Оскільки районна лікарня розташована у нас, будуть надані кошти з районного бюджету і від Шумської ОТГ.

Затвердили проект щодо будівництва ЦНАПу

– Які плани щодо розбудови інфраструктури у Великодедеркальській громаді на 2018 рік?

– Як я вже зазначив, у нас заплановані проекти щодо освітньої галузі. Окрім цього, очікуємо на кошти від Кабінету Міністрів на розвиток інфраструктури, зокрема 1 млн 740 тис. грн. Їх спрямуємо на завершення будівництва водогону у селі Радошівка і здійснення капітального ремонту дороги на вулиці Лесі Українки у селі Великі Дедеркали. Крім того, близько 800 тисяч гривень надамо з бюджету громади на ремонт вулиць у селах ОТГ. Також сподіваємося, що цього року матимемо можливість реалізувати проект стосовно ремонту дороги Садки – Дедеркали.

– Відомо, що у Великих Дедеркалах планується зведення Центру надання адміністративних послуг.

– Так, це дуже масштабний проект, його загальна вартість – майже 5 млн гривень. Плануємо здійснити реконструкцію будівлі і відкрити ЦНАП (прозорий офіс). Виготовили проектно-кошторисну документацію, документи подали до Міністерства соціальної політики. У лютому успішно захистили проект. У квітні будуть перераховані кошти і ми розпочнемо роботи. Центр надання адміністративних послуг буде обслуговувати не тільки жителів громади. Плануємо надавати послуги також мешканцям сіл, які у перспективі планують приєднатися до нашої ОТГ. Загалом близько 12 тисяч чоловік зможуть отримати всі види послуг у нашому ЦНАПі.

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*