Повідомити новину

Поширити:

 
Тернопільщина – справді благословенний край. Ландшафтними, культурними чи історичними принадами багатий кожен район. Не є винятком і північна частина області. Часто мальовничі місцини Волині порівнюють з ландшафтами європейських країн. Відомий французький письменник Оноре де Бальзак, який відвідав Вишнівець у 1848 році, назвав місцевий палац з парком «малим Версалем».
         Я люблю тебе, місто,
         у зелені парків і скверів.
         Я люблю тебе, Вишнівець,
         у риштуванні будов –
         тут для друзів завжди скрізь
         гостинно розчинені двері,
         І тобі ми віддячуєм щиро –
         любов за любов…
                     Ігор Філик
Ці місцини постали у повній красі, коли у Вишнівці Збаразького та Великих Дедеркалах Шумського районів святкували Дні громад.
13 вересня виповнилось два роки з дня створення Вишнівецької селищної об’єднаної територіальної громади. А 15 вересня весело, щиро, з піснями і танцями відбулось урочисте святкування, яке об’єднало усіх, хто тут народився і працює, а також гостей, які завітали розділити з дружною Вишнівецькою громадою урочистості.
На території палацу Вишнівецьких діяли дитячі атракціони, відбувалися народні гуляння і вулична торгівля. У концертному залі виступали творчі колективи талановитої молоді. Гостем концертної програми став популярний співак «Гуцул Хуліган» (Василь Мельникович), який своїми піснями «заводив» усіх – від старого до малого. Воістину, ніщо так не єднає покоління, як спільне свято.
Згодом на подвір’ї палацу відбувся флешмоб танцювальних колективів громади. Родзинкою свята стало відкриття світло-музичного фонтану на майдані Шевченка. Не кожне місто чи районний центр може похвалитися таким водограєм. Справді, Вишнівець відроджується. І тепер це не забуте історичне містечко, а один із туристичних центрів краю. А до його перлин, разом із палацом і парком, з їхньою архітектурою та історією, додався ще й фонтан. А щоб зробити його ще привабливішим для туристів, біля водограю можна встановити фігуру Святого Флоріана, який захищав наших предків не тільки від пожеж і повеней, а й був покровителем фонтанів.
***
         Чарівність мавчиних лісів,
         А в житі мак, волошки сині.
         І спів пташиних голосів,
         Озера рідної Волині,
         Які ввібрали неба синь.
         Куточка кращого не знаю.
         Люблю тебе, моя Волинь.
         Мій батьківський, мій рідний краю.
                     Надія Красоткіна
Наступного дня не менш грандіозне святкування відбулося й у Великих Дедеркалах. Жителі цієї громади, мабуть, найгостинніші, і це підтверджували місцеві господині. Щиро і небуденно відбувалася уся святкова програма. Чого тут тільки не було: дитячі атракціони, вокальні квартети і навіть коні з возом та місцевими музиками на ньому біля сцени. Що й казати, українці справді вміють святкувати і себе показати. Насиченою була і концертна програма. Теплими оплесками глядачі вітали кожен виступ: ансамблю народних інструментів дитячої музичної школи, співачки Оксани Сосни, дипломанта фестивалю «Братина» Вікторії Андріюк, фольклорних ансамблів «Калина» і «Калинонька», співаків з усіх сіл Великодедеркальської громади. І в кожному з них є багато талантів.
Окрім того, відбулася виставка народних промислів, світлин, презентація вишитих рушників тощо. Загалом свято вдалося на славу. Кожен знайшов собі відпочинок до душі. Усі присутні мали змогу насолодитися чудовою атмосферою свята і тут не було нікого ні байдужого, ні сумного.
Віктор КУЛИК
Фото Ярослава Борошенка і Юлії Цимбалюк