Хто з депутатів став на захист селян?

Ось уже четвертий місяць продовжується боротьба селян з олігархами. Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла правки до Податкового кодексу, чим зробила щедрий подарунок «під ялинку» найбагатшим українцям за рахунок селян. Наслідки від цього відчує уся країна – селяни отримуватимуть меншу зарплату, знизиться вартість оренди паїв, а в магазинах подорожчає м’ясо та молоко.

Почалося все з того, що окремі народні депутати з порушенням регламенту «просунули» норму щодо скасування автоматичного повернення ПДВ під час експорту олійних культур. Це означає, що вже з 1 вересня 2018 року українські аграрії не будуть отримувати відшкодування ПДВ під час експорту сої, а з 1 січня 2020 року – ріпаку.

Головна проблема полягає в тому, що відібрані в аграріїв кошти підуть не в бюджет, не на підвищення заробітної плати, чи підтримку незахищених верств населення, а в кишені власників переробних підприємств. Ці структури належать здебільшого вітчизняним олігархам та міжнародним корпораціям, які не потребують додаткової підтримки з боку держави. А враховуючи, що саме на малих та середніх фермерів зазвичай покладається основне фінансове навантаження з підтримки соціальної сфери на селі, втрат зазнає кожен селянин. В результаті таких нововведень десь недобудують дороги, десь недоремонтують школи тощо.

Задля повернення справедливості аграрії розробили законопроект №7403-2, який скасовує норму про невідшкодування експортного ПДВ для олійних. Цей законопроект підтримали 15 обласних рад – більша частина країни, міжнародні установи та усі найбільші аграрні асоціації. Він вже давно зареєстрований у Верховній Раді. Але парламент впродовж кількох місяців відкладає його прийняття.

Через це аграрії за підтримки Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) вимушені були тричі перекривати головні автомагістралі країни, влаштовувати акції протесту під профільним податковим комітетом Верховної Ради та будівлею парламенту. На страйки піднімалась уся країна. І саме завдяки активній позиції аграріїв, які не побоялись відстоювати права села, законопроект №7403-2 був зрештою включений до порядку денного ВР.

Аграрії не збираються припиняти боротьбу, поки законопроект не буде прийнятий.

Хочемо подякувати народним депутатам від Тернопільської області, які, незважаючи на величезний тиск олігархів, залишаються на боці селян і продовжують боротись за справедливість: Пастуху Тарасу Тимофійовичу, Юрику Тарасу Зіновійовичу, Барні Олегу Степановичу, Соляру Володимиру Мироновичу.

Всеукраїнська Аграрна Рада

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*