Повідомити новину

Поширити:

Саймон Чернявський прокоментував надходження пропозиції від інвесторів щодо «Мрії». Втім, він запевнив: це зовсім не означає, що агрохолдинг найближчим часом отримає нового власника.
 
– З’явилася інформація, що Continental Farmers хочуть придбати «Мрію». Чи це так?
– Інтерес з боку потенційних інвесторів до компанії дійсно є. Минулого року до кредиторів «Мрії» з пропозицією зверталися компанія «Кернел» і ще кілька великих гравців аграрного ринку, цього року так само надійшла низка пропозицій як від українських, так і від міжнародних компаній. Для наших кредиторів – поточних власників «Мрії», які, фактично, врятували компанію від банкрутства, – сільське господарство не є профільним бізнесом, а обслуговування робочого капіталу «Мрії» – вимушений захід. Тому, як я вже неодноразово наголошував, прихід стратегічного інвестора – ідеальний варіант для подальшого розвитку «Мрії».
Незважаючи на те, що кредитори «Мрії» стали власниками компанії внаслідок обставин, вони максимально відповідально поставилися до цієї ролі, розуміючи, що від їх рішень залежить не тільки подальша доля «Мрії», а й благополуччя її співробітників, пайовиків, громад, на території яких працює агрохолдинг. У бюджеті компанії обов’язково передбачені інвестиції в оновлення технічного парку, поліпшення якості земель, навчання і розвиток співробітників, реалізацію соціальних проектів. Також відповідально наші кредитори підходять і до вибору потенційного інвестора: до уваги беруть лише компанії, здатні забезпечити високі стандарти корпоративного управління, інвестувати в розвиток, зберегти наявні та створити нові робочі місця, продовжувати відповідальну соціальну політику «Мрії».
– Коли може відбутися потенційна угода?
– Не раніше, ніж буде завершена реструктуризація історичного боргу компанії. До цього моменту немає ні предмету потенційної угоди, ні юридичного механізму для її здійснення.
– На якому етапі перебуває реструктуризація? Коли плануєте її завершити?
– Ми завершили реструктуризацію більшої частини забезпеченого боргу і почали імплементацію домовленостей, досягнутих з незабезпеченими кредиторами. На цьому етапі зіткнулися з низкою труднощів, пов’язаних з новизною та унікальністю процедури для українського законодавства та виконавчої системи, що затягує процес. Тому я поки утримався б від прогнозів.
– Які зміни чекають на «Мрію» в разі приходу стратегічного інвестора?
– Агрохолдинг стане стратегічним пріоритетом для одного мажоритарного власника, який буде інвестувати в розвиток компанії, в техніку і технологію, в удосконалення професіоналізму співробітників і поліпшення умов праці. У нас – відмінна команда, висококласні фахівці, збереження яких стане одним з ключових пріоритетів. Однозначно, «Мрія» відповідатиме за всі взяті на себе зобов’язання перед пайовиками і громадами: своєчасну виплату гідної орендної плати за землю, фінансування соціальних проектів в селах, де працює агрохолдинг, прозорі податкові відрахування.
Сьогодні більшість власників «Мрії» – іноземні фонди і банки, які принесли в компанію європейські цінності та високі стандарти корпоративного управління. Але «Мрія» була і залишається українською. Незалежно від того, які інвестори прийдуть в майбутньому – українські чи міжнародні, «Мрія» збереже своє українське коріння і прагнення робити свій внесок в розвиток України.
Повторюся, прихід у «Мрію» стратегічного інвестора позитивно вплине на всі сфери діяльності компанії, стане поштовхом для її розвитку і джерелом інвестицій для наших сіл і для України загалом. Але це – поки лише перспектива. На сьогодні жодного рішення немає.
– Минулого року «Кернел» вже заявляв про намір придбати «Мрію». Ширилися чутки і про інші пропозиції. Чим спричинений такий інтерес до агрохолдингу?
– «Мрія» – дуже стійка компанія, яка належить до п’ятірки лідерів галузі. Колишні власники залишили компанію в дуже жалюгідному стані: з величезними боргами, розкраденим технічним парком, виснаженою землею. Але навіть за таких умов «Мрія» змогла вижити і відновитися. Перш за все, завдяки зусиллям співробітників і фінансуванню наших міжнародних кредиторів. І у компанії є величезний потенціал для розвитку, який очевидний для інвесторів. Сьогодні часто звучать популістські гасла і звинувачення в тому, що інвестори зацікавлені тільки в купівлі землі, особливо іноземні. Хочу акцентувати: єдиними законними власниками землі, які мають право розпоряджатися нею на свій розсуд, є пайовики. «Мрія», як і будь-яка інша українська агрокомпанія, є всього лише орендарем, зобов’язаним використовувати землю за призначенням – для вирощування сільгосппродукції, і не має права розпоряджатися паями жодним іншим чином.
– А як нині йдуть справи в компанії? Вистачає коштів?
– Сьогодні робочим капіталом компанію забезпечують її кредитори, це здебільшого – бондхолдери зі США і Європи. Ми повністю профінансовані на цей сезон: у нас достатньо коштів для проведення посівної і збиральної, видачі орендної плати, виконання наших соціальних зобов’язань і навіть для поповнення технічного парку та інвестицій в розвиток технологій. «Мрія» працює в нормальному режимі і впевнено дивиться в майбутнє.
Оксана  ПИРОЖОК,
«Економічна правда»