Повідомити новину

Поширити:

140018Літаки, автомобілі і смартфони – цим сьогодні не здивуєш нікого, але не можна заперечувати, що без цих винаходів подальший розвиток був би неможливим. Пропонуємо огляд найновіших наукових і медичних досягнень, які кілька років тому здавалися нереальними.
Принтер у форматі 3D
Принтер у форматі 3D вже давно на слуху, але не перестає дивувати своїми можливостями. З його допомогою можна створювати хімічні, гумові і навіть металеві предмети. Можна вибрати необхідну програму, наприклад, взуття індивідуального пошиття, автомобіль, зброю або протезування, і принтер виконає завдання.
Зубні патчі з Японії
Послуги стоматолога незабаром будуть не потрібні, оскільки вчені розробили патчі особливої міцності, які надягають на зуби, вони захищають від різних захворювань, зокрема від карієсу. Виготовлені з основних мінералів зубної емалі і будуть доступні на ринку через кілька років.
М’ясо з лабораторії
Вегетаріанці скоро зможуть поласувати м’ясом нетваринного походження. Сьогодні воно коштує дуже дорого. Його вирощують у лабораторних умовах всього з кількох клітин тварини. Вперше експеримент провели голландські вчені в 2013 році. Технологія зможе допомогти і людям з м’язовою патологією.
Мініатюрні дрони
Хоча це звучить як наукова фантастика, дрони нині стають основними учасниками військових операцій. Найменшим роботом вважається “Micro air vehicle”. Цей безпілотник завдовжки всього 15 см. Але вчені обіцяють, що скоро з’являться дрони розміром з комаху. Їх важко буде помітити, зате вони бачитимуть все.
Клітинний аерозоль для шкіри
Вчені та пластичні хірурги з Австралії почали розробки технології для допомоги жертвам, що отримали важкі опіки. Спрей наносять на пошкоджену ділянку шкіри, яка в 75% випадків регенерує. У збройних силах США вже застосовують дану технологію.
Шовк з трансгенних кіз
Об’єднання генів павуків і кіз звучить як сюжет фантастичної історії, але це ближче до реальності, ніж можна припустити. Компанія Nexia Biotechnology успішно створила трансгенних кіз з генами павука, здатних на плетіння павутини, ультратонкого і ультраміцного матеріалу, який отримують з їх молока. Отримана павутина в десять разів  міцніша від сталі і може використовуватися і в протезуванні, і для виготовлення легких бронежилетів.
Камера в пілюлі
Багато хто знайомий з такою жахливою процедурою, як колоноскопія, під час якої лікар оглядає стан внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонда. Нові технології спростять процедуру  – достатньо лише проковтнути пігулку з камерою. Компанія Given Imaging створила подібну камеру «PillCam». Вже 1,5 мільйона пацієнтів випробували цю технологію, але не у всіх країнах вона доступна.
Протез, контрольований силою думки
Протезування кінцівок сьогодні розвинене не належним чином, але нові технології, які базуються на ідеях наукової фантастики, покликані поліпшити цю сферу медицини. Винахідники вже займаються розробками протеза руки, яким можна керувати силою думки. Електронні імпульси завдяки спеціальним сенсорам передають сигнал протезові і він виконує навіть складні завдання – ключем відчиняє дверний замок.
Інвалідний візок, керований силою думки
Управляти протезом, прикріпленим до тіла – це одне, а управляти кріслом, яке зможе рухатися силою думки, це – фантастика. Але незабаром вона стане реальністю. Вчені Федерального технологічного інституту в Лозанні розробили кероване силою думки і комп’ютером крісло, яке виконує прості команди, наприклад, «їхати вперед» або «поворот ліворуч».
Людина з мікрочіпом
Імплантація чіпа людині звучить як щось страшне з роману Оруелла «1984» або Хакслі «О, чудовий новий світ». Мікрочіпи імплантують вже давно домашнім тваринам, щоб знати про їх місцезнаходження, але думка те ж саме робити з людьми, лякає. Він дозволить отримувати медичну інформацію, якщо людина лежить без свідомості, але з таким же успіхом хтось зможе управляти людьми у своїх цілях.
Біонічне око
Прозріння сліпих було можливим тільки тоді, коли хтось із святих творив диво. Сьогодні воно стало можливим завдяки технологіям. Вчені десятиліттями працюють над розробками біонічного ока. Поки що не можна на 100% повернути зір сліпим людям, але технологія прогресивна.