Повідомити новину

Поширити:

Нещодавно у рамках проекту Харківського прес-клубу «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа», щоб об”єднати Схід та Захід України, медійники  з Харківщини, Луганщини, Донеччини, інших областей приїжджали на Тернопілля. А днями представники ЗМІ із західних областей – Тернопільської, Львівської, Закарпатської – побували в Одесі.
День перший: україномовна газета, «IT- бабусі», роботи
Спочатку журналісти завітали до колег – у реакцію газети «Чорноморські новини». Це обласне видання –   єдине, що виходить на Одещині українською мовою, адже одесити  переважно російськомовні. Часопису цьогоріч виповнилося 100 років. Журналістам запропонували відвідати музей історії газети. Тут відбувся  «круглий стіл» на тему «Роль і місце регіональної преси у висвітленні процесу реформ в Україні». Було обговорено питання захисту інформаційного простору, боротьби з російською пропагандою, висвітлено особливості функціонування україномовної преси на Одещині.
Не менш цікавою, змістовною та оригінальною була зустріч із засновницею та волонтерами громадської організації «IT-бабусі», основною місією якої  є реінтеграція людей поважного віку до активного життя.  А її унікальність – у створенні  авторських, освітніх, креативних та оздоровчих програм. До того ж  «IT-бабусі» – організатор єдиного в Україні фестивалю для пенсіонерів «Планета довгожителів».  Члени ГО  зауважили, що прожили життя від патефона  до смартфона. Однак навіть у поважному віці хочуть співати, танцювати, користуватися комп’ютерами, мобілками тощо. Головний напрямок діяльності організації – активне довголіття.
Гості з різних регіонів західної України мали змогу ознайомитися  з найбільшою у державі  науково-дослідницькою лабораторією мехатроніки та робототехніки #MiRONAFT,  що діє при Одеській національній академії  харчових технологій. Завлабораторією  та його команда презентували  центр із розробки безпілотних літальних апаратів і логістичних роботів, лабораторію відкритого типу – технічний  co-working.
День другий: порт та Доброслав
Під час зустрічі в Одеській облдержадміністрації журналістів цікавило,  як реформа морських портів вплине на перспективи українських аграріїв. Відповіді отримали від начальника  управління транспортно-комунікаційної інфраструктури ОДА  Юрія Кононенка, а також безпосередньо у порту «Южний»,  де  реалізують  найбільший державний  інфраструктурний проект із днопоглиблення. Одеський порт забезпечує 70 відсотків вантажоперевезень  в Україні.  Оскільки наша держава аграрна – більшість вантажів – сільськогосподарська продукція, тож  саме аграрії найбільш зацікавлені у відмінній роботі  українських портів.
Далі журналісти відвідали смт Доброслав . Нікого не залишили  байдужими 4 парки, що постали тут всього за рік. На місці пустирів  місцеві мешканці створили справжні дизайнерські ноу-хау.  Зокрема, сквер, присвячений пам’яті жертв голодоморів, Японський сад, етно-парк «Лісова поляна» зі скульптурами героїв творів Лесі Українки і ансамбль «Парк закоханих сердець».
У Доброславі  під час  зустрічі з керівниками органів місцевої влади, фермерських господарств, представниками громадськості  Лиманського району  йшлося про перебіг місцевих реформ у контексті децентралізації. Відбулася і  презентація результатів дослідження “Соціальна ефективність органів місцевого самоврядування». Представників ЗМІ  ознайомили з проектом адаптації учасників бойових дій на сході України. Також гості відвідали одне з сільгосппідприємств.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото: журналіст газети «Свобода» Галина Вандзеляк на одному з суден порту «Южний» Одеської області; у парку в смт Доброслав