Повідомити новину

Поширити:

Історія нашого краю бере витоки із глибини віків. Культурні процеси, які відбувалися на території сучасної Тернопільщини, та визначні історичні події залишили по собі унікальні пам’ятки культурної спадщини, серед яких і Вишневецький палац.
В історії Вишівець залишається не тільки місцем, де відбувались події, що вплинули на долю України, а й як осередок, де певний час концентрувалось суспільне та культурне життя краю. Вишневецький палацово-парковий комплекс відображає важливий період в розвитку садибної архітектури – трансформацію оборонного замку в садибу.
Будівля палацу, побудована в бароковому стилі, є одним із найкращих втілень архітектурних смаків Франції на теренах України, що збереглася до наших днів. Під час Першої світової війни палац зазнав значних руйнувань. В 1944 році пожежа знищила палац. З 1960 року його відбудовують і зберігають об’ємно-просторову структуру й зовнішній вигляд, проте суттєвих змін зазнало внутрішнє планування. Споруду пристосовують до адміністративних потреб.
У 2015 році заповідник отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України, а також  виграв грант від Посольства США на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу. Реставраційні роботи тривали понад 2 роки.
Дзеркальний зал займав центральну частину першого поверху головного корпусу, тягнувся вздовж усього південного фасаду палацу і складався з трьох частин, які з’єднувалися між собою за допомогою трьох відкритих аркад. Свою назву зали отримали від великої кількості дзеркал. Дзеркальний зал в оригіналі вражав розмірами та оформленням. У радянські часи у його приміщенні був кінотеатр.
Дружина Президента України разом із послом США в Україні Марі Йованович  19 червня 2018 року відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишневецького палацово-паркового комплексу. Марина Порошенко зокрема наголосила, що така співпраця на міждержавному рівні дасть змогу відновити і зберегти історичну та культурну спадщину України, яка є невід’ємною частиною світової історії.
Також пані Порошенко та голова Тернопільської ОДА Степан Барна підписали меморандум про долучення області до проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».
 
Зоряна МАЗУРАНЧИК,
молодший науковий співробітник
НЗ «Замки Тернопілля»