Дзеркальна зала палацу князів Вишневецьких постала у всій красі

Історія нашого краю бере витоки із глибини віків. Культурні процеси, які відбувалися на території сучасної Тернопільщини, та визначні історичні події залишили по собі унікальні пам’ятки культурної спадщини, серед яких і Вишневецький палац.

В історії Вишівець залишається не тільки місцем, де відбувались події, що вплинули на долю України, а й як осередок, де певний час концентрувалось суспільне та культурне життя краю. Вишневецький палацово-парковий комплекс відображає важливий період в розвитку садибної архітектури – трансформацію оборонного замку в садибу.

Будівля палацу, побудована в бароковому стилі, є одним із найкращих втілень архітектурних смаків Франції на теренах України, що збереглася до наших днів. Під час Першої світової війни палац зазнав значних руйнувань. В 1944 році пожежа знищила палац. З 1960 року його відбудовують і зберігають об’ємно-просторову структуру й зовнішній вигляд, проте суттєвих змін зазнало внутрішнє планування. Споруду пристосовують до адміністративних потреб.

У 2015 році заповідник отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України, а також  виграв грант від Посольства США на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу. Реставраційні роботи тривали понад 2 роки.

Дзеркальний зал займав центральну частину першого поверху головного корпусу, тягнувся вздовж усього південного фасаду палацу і складався з трьох частин, які з’єднувалися між собою за допомогою трьох відкритих аркад. Свою назву зали отримали від великої кількості дзеркал. Дзеркальний зал в оригіналі вражав розмірами та оформленням. У радянські часи у його приміщенні був кінотеатр.

Дружина Президента України разом із послом США в Україні Марі Йованович  19 червня 2018 року відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишневецького палацово-паркового комплексу. Марина Порошенко зокрема наголосила, що така співпраця на міждержавному рівні дасть змогу відновити і зберегти історичну та культурну спадщину України, яка є невід’ємною частиною світової історії.

Також пані Порошенко та голова Тернопільської ОДА Степан Барна підписали меморандум про долучення області до проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

 

Зоряна МАЗУРАНЧИК,

молодший науковий співробітник

НЗ «Замки Тернопілля»

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*