Повідомити новину

Поширити:

Майже два роки нічого не було відомо про хід розслідування резонансної справи про привласнення бюджетних коштів, наданих на психологічну реабілітацію учасників бойових дій у Тернополі. Нагадаємо, влітку 2016 року громадські активісти виявили, що зникло 450 тисяч гривень, спрямованих в грудні 2015 року на психологічну реабілітацію учасників АТО. З’ясувалося, що гроші освоїв тернопільський приватний медичний заклад «Віасан», засновниками якого є дружина та син тодішнього в.о. начальника УСБУ в Тернопільській області Ігоря Малярика. (Нині він перебуває на пенсії.) Аби справу «не зам’яли», активісти проводили публічні заходи.
І ось прес-центр СБ України поширив інформацію такого змісту.
«Співробітники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України спільно з прокуратурою викрили механізм привласнення бюджетних коштів, виділених на психологічну реабілітацію учасників бойових дій.
Оперативники СБ України встановили, що директор санаторного комплексу на Тернопільщині привласнила бюджетні кошти у великих розмірах, виділені медичній установі в рамках реалізації бюджетної програми. За рахунок цієї суми пройти курс психологічної реабілітації мали майже сто учасників бойових дій.
За результатами проведення слідчих дій директору повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 366 та ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. (Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, та привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – ред.)
Тривають слідчі дії.
СБ України під час заходів, спрямованих на попередження та усунення загроз національним інтересам держави у військовій сфері, зокрема щодо соціального захисту військовослужбовців та учасників АТО, викрила кілька фактів розтрати бюджетних коштів, передбачених на психологічну реабілітацію учасників ООС (АТО), організованих службовими особами санаторно-курортних закладів та Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
Співробітники СБ України продовжують реалізацію комплексу заходів, спрямованих на недопущення розкрадання державних коштів, виділених на потреби ООС, зокрема й на бюджетну програму «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції».