Повідомити новину

Поширити:

1406Американське видання The New York Times з’ясувало, що збірна Росії перемогла у загальному заліку Олімпіади-2014 завдяки вживанню заборонених препаратів
У чому звинувачують збірну Росії
У російському спорті спалахнув черговий допінговий скандал. Авторитетне американське видання The New York Times опублікувало 12 травня розслідування, яке ґрунтується на заявах екс-глави московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова.
Колишній функціонер заявив, що напередодні Олімпіади-2014 у Росії було розроблено допінгову програму, учасниками якої стали кілька десятків спортсменів. За свідченнями Родченкова, її особисто курував заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорних.


За словами Родченкова, перед Іграми у Сочі було розроблено спеціальну суміш з анаболіків (метенолону, тренболону та оксандролону), яку спортсменам вживали разом з алкоголем, який допомагав препаратам швидше абсорбуватися у крові і виводитися з організму.


Також Родченков повідомив, що під час Ігор у Сочі здійснювалася безпрецедентна підміна “брудних” допінг-проб взятих під час Олімпіади, на старі “чисті”.
За словами екс-чиновника, він щоночі отримував від міністерства спорту список атлетів, проби який було необхідно підмінити.
Потім зловмисники вночі по кілька годин таємно працювали у лабораторії, передаючи пляшечки з сечею через таємний отвір у стіні, аби їх протестували наступного дня. За словами Родченкова, таким чином було підмінено близько сотні “брудних” проб.
За підсумками Олімпіади-2014, збірна Росії перемогла у загальнокомандному заліку, здобувши 13 золотих, 11 срібних та 9 бронзових нагород.
Родченков стверджує, що 15 спортсменів з числа призерів Ігор вживали допінг. Зокрема, він звинуватив у цьому лижника Олександра Легкова, який здобув “золото” та “срібло”, дворазового олімпійського чемпіона з бобслею Олександра Зубкова та переможця змагань зі скелетону Олександра Третякова.
Хто такий Родченков
Григорій Родченков є майстром спорту з легкої атлетики та має ступінь доктора хімічних наук. Московську лабораторію Російського антидопінгового центру він очолював з 2006 до 2015 року.
Після перемоги збірної Росії на Олімпіаді у Сочі фахівець указом Володимира Путіна був нагороджений Орденом дружби.
У листопаді минулого року Родченков подав у відставку після публікації доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), у якому стверджується, що чиновник дав наказ знищити 1417 допінг-проб російських легкоатлетів, підозрюваних у вживанні заборонених препаратів.
Пізніше Родченков заявив, що його примусили піти у відставку і, остерігаючись за власну безпеку, він був вимушений виїхати до США.
Як виправдовуються у Росії
У Росії болісно відреагували на звинувачення Родченкова. Зокрема, прокоментували їх і у Кремлі. Речник російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав звинувачення голослівними.
“Це виглядає як наклеп перебіжчика”, – сказав Пєсков.
Міністр спорту Росії Віталій Мутко охарактеризував публікацію New Tork Times як частину спланованої Заходом атаки на російський спорт.
“Звинувачення абсурдні. Вони входять в міжнародний пул тестування. Спортсмени були під контролем до, під час і після Олімпіади. Це лідери! Звинувачення на їхню адресу абсолютно безпідставні”, – заявив Мутко.
Що буде далі
У Міжнародному олімпійському комітеті вже заявили, що готові провести повторні дослідження допінг-тестів, які були взяті у Сочі, якщо факт маніпуляцій буде доведено.
Не вважає політично вмотивованими звинувачення росіян у вживанні допінгу і глава ВАДА Крейг Ріді. “Я не вважаю цю інформацію політичною грою. Інформація йде від людей, які хочуть допомогти Росії відповідати правилам та жити за ними”, – сказав Ріді.
Тож можна не сумніватися, що публікація стане підставою для ретельного розслідування, наслідки якого можуть виявитися нищівними для російського спорту.
Варто лише згадати, що поштовхом для попереднього великого розслідування ВАДА став фільм німецької телекомпанії ARD про застосування допінгу російськими легкоатлетами, продемонстрований ще в грудні 2014 року.
У підсумку з’ясувалося, що викладені у ньому факти підтвердилися. Росія на початку 2016 року була позбавлена членства у Міжнародній федерації легкої атлетики, а російські легкоатлети – відсторонені від участі в Олімпіаді-2016.