До 76-х роковин створення УПА

14 жовтня 2018 року Україна святкує свято Покрови Пресвятої Богородиці і 76-ті роковини створення Української повстанської армії.

Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найшановніших українським народом християнських свят. Цей день для нас, нащадків славних лицарів-козаків, символізує зв’язок поколінь, історичну традицію. Адже здавна Пресвята Богородиця вважалася покровителькою козацького війська та всього українського народу.

Сімдесят шості роковини відділяють нас від того часу, коли Українська повстанська армія розпочала свої перші переможні бої з німецькими та більшовицькими бандами окупантів. У розпал героїчної революційно-визвольної боротьби українського народу ламалась сталь і лилась гаряча кров найкращих твоїх синів і дочок, Україно, у нерівних жорстоких боях за твою волю – спочатку з німецькими, а згодом – російсько-більшовицькими бандами. Не маючи державних структур, ні зовнішньої підтримки, а спираючись лише на український народ, УПА більше десяти років жертовно і високоорганізовано боролася за свободу і незалежність України.

Густо полита кров’ю наша українська земля. УПА з минулого дає нам сили для боротьби сьогодні. Зараз ми вшановуємо пам’ять полеглих, згадуємо тих, хто поставив свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і понад своє власне життя. Вони віддали себе служінню до останнього подиху. Сьогодні ми згадуємо їх приклад, бо боротьба за українську Україну триває. Боротьба за омріяний край, в якому запанує справедлива українська влада, ще не завершилась. Жертви поколінь героїв розпалили у серцях нащадків ще більшу любов до рідного краю, додали мужності та відваги, яку ми бачимо сьогодні в українських військових на Донбасі. Вони дають нам усім натхнення до щоденної боротьби проти московських загарбників.

Твоя історія, український народе, – це тяжкий, кров’ю политий, щедро усіяний тілами хоробрих, мученицькою смертю полеглих, славних твоїх синів та дочок, тернистий шлях до волі. За цю волю боролись ті, хто є гордістю нашого народу: запорізьке козацтво, гайдамаки, січові стрільці, дивізія «Галичина», Українська повстанська армія. Численні представники тих поколінь нашого народу, які 76 років тому стали в ряди УПА до нерівної визвольної боротьби проти німецьких та російсько-більшовицьких банд окупантів. По-різному склались їхні долі: хтось загинув, велично задивився у синє небо над полем свого останнього бою, хтось стік кров’ю в темних московських катівнях, чиїсь кості зостались в холодній сибірській землі.

Відзначаючи 76-ті роковини утворення Української повстанської армії, яка стала проти грізного московського ворога  на захист українського народу і його держави, пам’ятаймо: ми – нащадки козацького роду! Усім їм – знаним і незнаним борцям за волю України і святої української землі – наш доземний уклін.

У 27-у річницю існування незалежної Української держави і у 76-ту річницю утворення Української повстанської армії віддаймо належну честь і славу її творцям, командирам і стрільцям, які своєю боротьбою і кров’ю прискорили розвал московсько-більшовицької імперії, на руїнах якої постає вільна незалежна соборна Україна.

Вічна  слава Українській повстанській армії та її організатору Степану Бандері, а також генерал-хорунжому Роману Шухевичу!

Слава Україні!                Героям слава!

Микола САМИЦІВ,

хорунжий ОУН-УПА,

М. Зборів

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*