Депутати Тернопільської облради розглянули резонансні питання

Із понад вісімдесяти питань депутати Тернопільської обласної ради під час другого пленарного засідання чергової сесії розглянули близько двадцяти. Особливо жваво та довго в стінах облради в п’ятницю, 24 листопада, обговорювали два: конфлікт, який стався напередодні сесії між депутатом та працівниками патрульної поліції; звіт начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдана Юлика про стан автошляхів та роботу Служби. Не менш резонансним було обговорення питання щодо призначення Віри Дудар на посаду директора музейного комплексу «Лемківське село». Люди, сумніваючись, що пані Дудар так і не призначать на цю посаду, приїхали до Тернопільської обласної ради з плакатами та закликами щодо підтримки її кандидатури.

Сесію Тернопільської обласної ради розпочали з розгляду звернень депутатів, які внесли пропозиції до порядку денного, та затвердили черговість розгляду питань. Так, голова облради Віктор Овчарук зачитав заяву Наталії Турецької щодо дострокового складання повноважень у зв’язку із набуттям мандату депутата Тернопільської міської ради.

Володимир Болєщук від «Народного контролю» наголосив на необхідності створення робочих місць в області та закликав провести «круглий стіл» щодо вирішення цього питання. Від фракції ВО «Батьківщина» виступила Надія Заріцька. Депутат зачитала звернення громади села Стінка, які закликали депутатів Тернопільщини посприяти з будівництвом дороги. А Лариса Римар від «Громадянської позиції» оголосила про створення  депутатської групи «Рівні можливості», до якої увійшли усі жінки-депутати з усіх фракцій.

Після прослуханих заяв та затвердження черговості розгляду питань розпочали їх обговорення та голосування. Зокрема, до слова був запрошений начальник Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол. Він повідомив про всі деталі конфлікту, який стався напередодні сесії, 21 листопада, між правоохоронцями та депутатом облради Олександром Баштою.

Олександр Богомол зазначив, що наразі триває слідство. Також головний правоохоронець області закликав коректно ставитись до працівників поліції. З критикою та засудженням вчинку Олександра Башти виступив заступник голови обласної ради Любомир Крупа. Він наголосив, що подібні дії є неприйнятними, особливо з огляду на те, що, на його думку, було допущено насильство над жінкою. На захист Олександра Башти виступив голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській облраді Олег Сиротюк, який розповів про використання маніпулятивних технологій, змонтоване відео тощо, а також звинуватив поліцейських у порушенні чинного законодавства та закликав усіх без рішення суду не виносити звинувачення.

Далі до трибуни був запрошений начальник Служби автомобільних доріг області Богдан Юлик, який прозвітував за 10 місяців роботи. Так, за цей період у 2017 році загальний обсяг виконаних робіт з ремонтів та експлуатаційного утримання доріг становить 497,106 мільйонів гривень (капітальний ремонт – 6,810 млн, поточний  середній ремонт – 355,940 млн, поточний дрібний – 58,194 млн та експлуатаційне утримання – 76,162 млн). Виконання ремонтних робіт на мережі доріг державного значення – 78,833 мільйонів гривень. Також Богдан Юлик повідомив і про те, що Тернопільська область загалом готова до зимового періоду.

Під час сесії було вирішено низку господарських питань. Крім того, депутати облради проголосували за внесення змін до перспективного плану  формування територій громад Тернопільщини; доповнили положення про обласну відзнаку  «Почесний громадянин Тернопільської області». Відтепер присвоєння такого звання може здійснюватись посмертно. Це дасть можливість в майбутньому нагородити ним покійного Володимира Стаюру.

Також булий внесені зміни до обласного бюджету. Тернопільщині з державної казни передбачено 5000,0 тис. гривень, які спрямують управлінню житлово-комунального господарства  облдержадміністрації для погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення.

Під час сесії депутати погодили й дві кандидатури: директора музейного комплексу «Лемківське село» та директора Тернопільського обласного державного музичного училища імені Соломії Крушельницької. Під час голосування на першу посаду до сесійної зали прийшли представники товариства «Лемківщина», які закликали депутатів призначити Віру Дудар. Напередодні конкурсна комісія рекомендувала підписати із нею контракт. Крім того, вона має підтримку представників лемківської спільноти. Незважаючи на це, голосування за її кандидатуру викликало немалий резонанс, однак після обговорення сесія погодила кандидатуру пані Дудар.

На другу посаду – директора Тернопільського обласного державного музичного училища імені Соломії Крушельницької – була призначена Лариса Римар на умовах контракту терміном на п’ять років.

Тетяна ВІТЕНЬКО

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*